Ukrayna, Balkanlar ve Kafkaslar'a indirimli fiyatlar

0
142

fiyatTürk Hava Yolları, İstanbul’dan Ukrayna’da Kiev, Odessa, Dnepropetrovsk, Lviv’e; Balkanlar’da Bükreş, Köstence, Podgorica, Saraybosna, Sofya, Varna, Tiran, Belgrad, Zagreb, Üsküp, Priştine, Kişinev, Ljubljana’ya; Kafkaslar’da Tiflis, Batum, Nahcivan ve Gence’ye gidiş-dönüş her şey dahil 99 euroya uçuruyor.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Ukrayna’nın tümüne, Balkanlar’ın Saraybosna, Priştine, Üsküp, Podgorica, Tiran, Kişinev ve Belgrad şehirlerine vizesiz; Kafkaslar’ın Tiflis ve Batum şehirlerine ise pasaporta gerek duymadan sadece kimlik kartı ile giriş yapabiliyor.

Kampanyadan yararlanmak için biletlemenin 10 Ekim 2014 – 31 Ekim 2014 tarihleri arasında yapılması, seyahatin 1 Kasım 2014 – 13 Şubat 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilmesi gerekiyor.

‘Petrolde düşüş sürerse bilet fiyatı ucuzlar’
THY yönetim kurulu başkanı Topçu, petroldeki düşüşün bilet fiyatlarına indirim olarak yansıyabileceğini açıkladı.

Fiyatlardaki düşüşle ilgili Burcu Göksüzoğlu’nun sorularını yanıtlayan THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu şunları söyledi:

“THY olarak yakıt fiyatımızın gider içindeki payı yüzde 38. Yüzde 1’lik bir artış bize 45 milyon dolar olarak yansıyor. Şu an sektörün lehine çalışıyor. Petrolün çok da aşağı düşeceğini tahmin etmiyoruz. Önümüzdeki yıllarda 90-100 dolar bandında seyredeceğini düşünüyoruz. Bizim aldığımız ortalama fiyat 102 dolara geliyor. Biz bunun biraz daha altına düşünce yüzde 1’lik bir azalışın 45 milyon civarında bir artı getirdiğini görüyoruz.”

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here