Hava Kargo Hakkında Herşey
Kargo

Oman Air Cargo gelişmiş yapay zeka çözümlerini kullanacak

64 / 100

Oman Air Cargo gelişmiş yapay zeka çözümlerini kullanacak

Oman Air Cargo, kargo bölümünde gelir yönetimini geliştirmek için RTS (Revenue Technology Services) ile işbirliği yapıyor. Bu işbirliği, Oman Air Cargo’nun kargo operasyonlarını ve verimliliğini artırmak için yapay zeka (AI) ve makine öğrenimi (ML) çözümlerini entegre etmeyi amaçlıyor.

1993 yılında faaliyete başlayan Ortadoğu havayolu, kargo değerlendirme, dinamik fiyatlandırma ve gelir planlama/satış bütçeleme alanlarında gelişmiş AI/ML çözümlerini kullanacak.

Oman Air’in kargo bölümü, RTS’nin çözümlerini kullanarak kargo değerlerine erişebilecek, gelir ve satış hedefleri belirleyebilecek ve ilerlemeyi titizlikle izleyebilecek. RTS’nin fiyatlandırma çözümü olan ‘AcceleRate’, havayolunun stratejik olarak en uygun AI/ML tabanlı sözleşme, spot ve tarife fiyatlarını müzakere etmesini sağlayacak. Ayrıca, Oman Air Cargo’nun gerçek zamanlı fiyat tabloları oluşturmasına ve dinamik kişisel fiyatlandırma yetenekleri sunmasına yardımcı olacak.

Oman Air Cargo’nun hem kısa vadeli hem de uzun vadeli kapasite ve talebi öngörebilmesini sağlayan RTS’nin gelir yönetimi çözümü Velocity’den faydalanarak her rezervasyonu en uygun karlılık açısından değerlendirebilecek. Bu teknoloji çözümleri, Oman Air Cargo’nun geleceğine yönelik güvenli ve ölçeklenebilir bir platform sağlayan RTS’nin özel bulut ortamında barındırılacak.

Dallas, ABD merkezli RTS, AI/ML destekli çözüm ve hizmetler sunmaktadır. Seyahat ve ulaşım sektörlerine odaklanan RTS, performansı optimize etmek için çözümler sunmaktadır.

RTS Başkanı Raja Kasilingam, ortaklık hakkında duyduğu heyecanı dile getirerek hava kargo endüstrisinde dinamik fiyatlandırmanın ve AI/ML entegrasyonunun önemini vurguladı.

Mukundh Parthasarathy ise, “Oman Air Cargo’nun işletmelerini yükseltmek için Cargo Suite’i seçmesinden dolayı bu dönüşümcü yolculuğa çıkmaktan çok mutluyuz. Yenilikçi çözümlerimizi entegre ederek, Oman Air Cargo’nun operasyonel verimliliği artırmanın yanı sıra gelir ve kar artışı için yeni fırsatlar açmasına olanak tanınıyor,” dedi.

Oman Air Cargo gelişmiş yapay zeka çözümlerini kullanacak 28 Mayıs 2024

Mehmet Kali

Hello everyone. My name is Mehmet Kali. In the industry, I am known as "Kali". I graduated from the first civil aviation training school in Turkey, which was known as the Civil Aviation School at the time and is now Eskişehir Technical University, in 1991. As I graduated from the Business Administration department, it was a bit challenging for me to integrate into the industry. I have worked for companies such as SultanAir, DHMI, Havaş, and Swissair, and currently, I provide services and consultancy in air cargo transportation. I have experience in dispatching, air traffic control, passenger services, and aircraft coordination. During my time at Swissair, I had the opportunity to experience aviation training in many countries. Since 2012, I have been focusing on air cargo transportation. For three years, I taught courses on air cargo at Nişantaşı University. I still hold valid IATA certifications related to both passenger and cargo operations. For over ten years, I have been managing aeroportist.com, a news website related to aviation, which initially started as a hobby. I enjoy building aviation networks and sharing knowledge. If there is anything I can contribute to, I am here. Best regards "kali"

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu