Hava Kargo Hakkında Herşey
İş İlanlarıTHY

THY, Tecrübesiz II.Pilot çalışma arkadaşları arıyor

70 / 100

THY, Tecrübesiz II.Pilot çalışma arkadaşları arıyor

Dünyanın en çok ülkesine uçan havayolu olarak, prestijli bir kariyere sahip olmak isteyen Tecrübesiz II.Pilot çalışma arkadaşlarını arıyor.

Detaylı bilgi ve başvuru için 👉https://lnkd.in/e2xcVeSw

II. Pilot (Dar Gövde, Tecrübesiz)

Türk Hava Yolları / İstanbul

Publish Date: 3/4/2024

İlan Kapsamı

A320 ve B737 uçak tiplerinden birinde güncel tip yetkisi olan, 500 saat altı uçuş tecrübesine sahip II.Pilot adayları bu ilan kapsamında değerlendirilecektir.

Genel Nitelikler

•T.C. vatandaşı olmak veya mavi kart sahibi olmak,

•01.01.1979 tarihinden sonra doğmuş olmak

•En az lise mezunu olmak (yurtdışından mezun adaylarımızın denklik belgesini ibraz etmeleri gerekmektedir.),

•Uçuş kusuru veya uçuş disiplinsizliği nedeniyle herhangi bir yazılı ceza almamış olmak,

•Adli Sicil ve Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak,

•Askerlik hizmetini tamamlamış, hizmetten muaf veya en az 2 yıl tecil ettirmeyi taahhüt edebiliyor olmak,

•Ortaklığın göstereceği yeri ana üs olarak kabul edip orada ikamet etmek,

•Daha önce diğer kuruluşlardaki görevlerinden disiplinsizlik nedeniyle ayrılmamış olmak,

•Daha önce Türk Hava Yolları ve Türk Hava Yolları’nın iştirak şirketlerinden fesih yoluyla ya da disiplinsizlik nedeniyle ayrılmamış  olmak,

•Mavi kart sahibi veya birden fazla vatandaşlığa sahip adaylar için akıcı ve anlaşılabilir derecede Türkçe konuşabiliyor olmak.

Teknik Nitelikler

•ATPL teori kredili CPL/IR(A) veya ATPL(A) sahibi olmak (SHGM/EASA/FAA/ICAO),

•A320 veya B737 tiplerinden birinde güncel tip yetkisine sahip olmak,

•Lisansıyla uyumlu, güncel Class-1 sertifikasıa sahip olmak.

*(Başvurduğu uçak tipinde 500 saat üzeri uçuş tecrübesine sahip adaylarımızın Tecrübeli II. Pilot Dar Gövde ilanımıza başvurması gerekmektedir.)

Sağlık Şartları

1.Pilot İşe Alım Sağlık Kriterleri

•Türk Hava Yolları A.O. belirlediği işe alım sağlık kriterlerine  aşağıdaki link üzerinden erişebilirsiniz.  Adayların sürece başlamadan listeyi incelemesi, işe girişi uygun olmayan hastalıklara sahip  adayların başvurmaması gerekmektedir. Sağlık kriterleri için tıklayınız.

•Listede belirtilenler dışında hastalığı olan adaylar sorularını [email protected] e-mail adresine iletebilirler.

•SHGM Yetkili Havacılık Tıp Merkezinden verilmiş geçerli sağlık sertifikanızın olması hali işe giriş muayenenizin tamamlandığı anlamına gelmemektedir. Ortaklığımız işyeri hekimleri tarafından yapılacak olan en son işe giriş muayenesi esastır. Bu esnada geçmiş sağlık kayıtlarınıza ve güncel verilmiş sağlık dosyanıza da bakacak olan Ortaklık İşyeri hekimlerimiz, yapacağı değerlendirmeler sonucunda işe başlatılıp başlatılmayacağınız kararını verecektir. Aday işe başlatılmaması halinde herhangi bir hak iddiasında bulunamaz.

•Eğer adayların en son Sağlık Sertifikasında OML, CCL, OAL, OOL kısıtlaması varsa, adaylar ile İş Sağlığı Müdürlüğü’nde ön görüşme Ortaklık işyeri hekimlerince yapılacaktır. Anılan görüşme öncesinde adayların;

[email protected] adresine e-mail ile bildirimde bulunmaları,

– En son yaptırmış oldukları periyodik muayene sağlık dosyası, sertifikası ve OML kısıtlama nedeni olan durum ile ilgili Sağlık kayıtları ile müracaat etmeleri,

– Belirtilen tarih, saat ve lokasyona İşyeri hekimlerimizle görüşmeye gelmeleri gerekmektedir.

2.Güncel “Uçuşa Elverişli” Sağlık Raporuna Sahip Olmak

•Seçme süreçlerinde başarılı olan adaylarımızdan işe başlama aşamasında Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nce yetkilendirilmiş Havacılık Tıp merkezlerinden sağlık durumlarının uçuşa uygun olduğuna dair Son 30 gün içerisinde düzenlenmiş rapor almaları gerekmektedir.

•Türk Hava Yolları A.O. İşe Giriş Muayenesi sırasında uygulanan Pilot İşe Giriş Sağlık Muayene Süreci için tıklayınız.

Yabancı Dil Şartı

•Türk Hava Yolları A.O tarafından belirlenen kriterler kapsamında yabancı dil seviyesine sahip olmak,

•İngilizce Seviyesi ICAO Level 4 ve üzerinde olmak (İşe başlama aşamasına kadar lisansa işlenmiş ve işe başlatma tarihi itibariyle en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.),

•Aşağıdaki belgelerden birini ibraz eden adaylar Havacılık İngilizcesi testinden muaf tutulacaklardır.

Son 2 yıl içerisinde alınmış olan;

TOEFL (IBT)                          : 60 (speaking: min. 18)

IELTS (Akademik veya Genel) :   6 (speaking: min. 6)

PTE (Akademik)                    : 46 (speaking: min. 46)

TOEFL Home Edition, IELTS Online ve PTE Online sınavları kabul edilmemektedir.

Başvuru Şekli ve İzlenecek Yol

•  Yukarıdaki şartları taşıyan adayların, ilana internet üzerinden başvurmaları gerekmektedir. İnternet başvurusu dışında herhangi bir şekilde başvuru kabul edilmeyecektir.

Adaylarımızın, başvurularını takiben Kariyer sayfasında bulunan Özgeçmiş Eklentileri alanına;

*Adli Sicil Arşiv Kaydı ‘’kurum türünü’’, ‘’resmi’’ olarak , ‘’belgenin neden verileceği’’ kısmını ‘’diğer’’ seçerek (Son 1 ay içerisinde alınmış olmalıdır.),

*Askerlik Belgesi (E-devlet üzerinden alınabilir.),

*SGK İşyeri Unvan Listesi ve Hizmet Dökümü

*Nüfus Cüzdanı ; T.C. kimlik numarası ve doğum tarihi gözükecek şekilde,

*Diploma ya da E-Devlet Mezun Belgesi,

*Uçuş Lisansı (ön ve arka sayfası),

*Sağlık Sertifikası,

*Logbook(son 3 sayfası) belgelerini,

PDF formatında yüklemeleri gerekmektedir. İlgili belgeler yüklenirken dosya adına yalnızca belgenin ismi yazılmalı, isim soy isim yazılmamalıdır.

•  Lisans mezuniyeti olan adaylar e-devlet üzerinden alacakları mezuniyet belgesi veya diploma görüntüleri ile başvuru yapabilmektedir. (Transkript kabul edilmemektedir.)

•  Hâlihazırda dil belgesi bulunan adaylar Yetkinlik Değerlendirmesi sürecine davet edilecektir. Dil belgesi bulunmayan adaylar Türk Hava Yolları tarafından gerçekleştirilecek Havacılık İngilizcesi sınavına davet edilecektir. Kriterlere uygun olmayan adaylar sürece devam edemeyecektir.

•  Tüm süreç sonunda başarılı olan adaylara iş teklifi yapılacak olup işe başlama belgeleri hazırlamaları istenecek ve adayın istenen belgeleri teslim etmesi akabinde işe alım süreci tamamlanacaktır.

Notlar

•  Değerlendirme süreçleri kapsamında, katıldığı yıl fark etmeksizin, aynı süreçten iki defa olumsuz olan adaylar (Havacılık İngilizcesi sınavı hariç) süreçlere tekrar dahil olamamaktadır.

•  Herhangi bir süreçten ilk defa olumsuz olan adayların süreçlere tekrar dahil olabilmeleri için açılacak olan bir sonraki ilana ilan kriterlerini karşılamak koşuluyla tekrar başvuru yapmaları gerekmektedir.

Mehmet Kali

Hello everyone. My name is Mehmet Kali. In the industry, I am known as "Kali". I graduated from the first civil aviation training school in Turkey, which was known as the Civil Aviation School at the time and is now Eskişehir Technical University, in 1991. As I graduated from the Business Administration department, it was a bit challenging for me to integrate into the industry. I have worked for companies such as SultanAir, DHMI, Havaş, and Swissair, and currently, I provide services and consultancy in air cargo transportation. I have experience in dispatching, air traffic control, passenger services, and aircraft coordination. During my time at Swissair, I had the opportunity to experience aviation training in many countries. Since 2012, I have been focusing on air cargo transportation. For three years, I taught courses on air cargo at Nişantaşı University. I still hold valid IATA certifications related to both passenger and cargo operations. For over ten years, I have been managing aeroportist.com, a news website related to aviation, which initially started as a hobby. I enjoy building aviation networks and sharing knowledge. If there is anything I can contribute to, I am here. Best regards "kali"

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu