Teknolojiyi Uçuşa Geçirecek Gençler Aranıyor

0
69

HAVALİMANI SİSTEMLERİ IOT UYGULAMALARI YARIŞMASI

TEKNOFEST İSTANBUL Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında İGA ile müşterek olarak Havalimanı Sistemleri IOT Uygulamaları yarışması düzenlenecektir.
İstanbul Yeni Havalimanı veri merkezi yönetimi çerçevesinde enerji optimizasyonu, performans yönetimi ve işletme verimliliği konularına önem vermektedir. Buna yönelik olarak değişik kaynaklardan sürekli veri aktarımı yapılacak bir mimari oluşturulmuştur.

Yarışmacılardan İstanbul Yeni Havalimanı veri merkezine ait gerçek sensör verilerini kullanarak veri merkezinin hava ortamını düzenleyen cihazların en optimum çalışma değerlerinin tahmin edileceği bir makine öğrenmesi modeli oluşturmaları beklenmektedir.

TEKNOFEST İstanbul kapsamında yarışmak isteyen takımların, eş zamanlı olarak Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı’nın Teknolojinin Milli Takımları 2018 Destek Programına da başvuruları kabul edilmektedir.

Destek isteyen takımların, TEKNOFEST İstanbul ve Teknolojinin Milli Takımları 2018 Destek Programı’na son başvuru tarihi olan 15 Nisan 2018 tarihine kadar ayrı ayrı başvurmaları gerekmektedir.

Malzeme ve destek talebinde bulunmak için aşağıdaki linke tıklayınız…