TAV Galeri Ankara, çağdaş sanat eserlerine ev sahipliği yapıyor

0
180

 

Ankara Esenboğa Havalimanı’nın kültür-sanat platformu TAV Galeri’de,  2.Çağdaş Sanat Fuarı “ARTANKARA”ya katılacak sanatçıların eserleri fuar öncesi yolcuların beğenisine sunuldu.

TAV Havalimanları tarafından işletilen Esenboğa Havalimanı’nda bulunan TAV Galeri Ankara, Çağdaş Sanat Fuarı “ARTANKARA” öncesi, fuarda yer alan ulusal ve uluslararası sanatçıların eserlerine ev sahipliği yapıyor. Sergi açılışı için düzenlenen törene TAV Esenboğa Genel Müdürü Nuray Demirer, Atis Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Bilgin Aygün ile TAV Esenboğa Havalimanı yetkilileri katıldı.

TAV Galeri ART Ankara_1

TAV Esenboğa Genel Müdürü Nuray Demirer, “Ankara’da uzun zamandır beklediğimiz kültür-sanat platformlarını bir araya getiren ve başkentli sanatseverlerin heyecanla karşıladığı ARTANKARA’ya geçen sene verdiğimiz desteğimizi bu sene de sürdürüyoruz. 2015 yılında 12 milyondan fazla yolcuya hizmet sunan Esenboğa Havalimanı olarak, her gün binlerce yolcunun ziyaret etme fırsatı bulduğu TAV Galeri Ankara’da, bu sene ARTANKARA Çağdaş Sanat Fuarı’nda yer alan sanatçıları tanıtarak gözde eserlerine ev sahipliği yapıyoruz. Ankara için büyük bir kazanım olan ve çağdaş sanatın seçkin örneklerine yer verilen bu anlamlı fuara, tüm Ankaralı sanatseverlerin ilgi göstermesini umuyoruz” dedi.

Atis Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Bilgin Aygün “Geçtiğimiz sene büyük ses getiren ve bu yıl ikincisini düzenlediğimiz ARTANKARA ile, Türkiye ve dünyadan 70’i aşkın galeri ve müzelerden katılım sağlayan 300 sanatçının eserlerini 9-13 Mart tarihlerinde ATO Congresium’da Ankaralı sanatseverlerin beğenisine sunacağız. İlk günden bu yana fuarın ana sponsorluğunu üstlenen ve bugün TAV Galeri kapılarını bizlere açan TAV Havalimanları’na desteklerinden dolayı teşekkür etmek isterim. İlerleyen senelerde Anadolu’nun merkezi başkent Ankara’nın bir sanat merkezi olacağına inanıyorum ” dedi.

Resim, heykel, seramik, grafik, fotoğraf ve baskı gibi birçok kategorinin yer aldığı sergi bir ay boyunca Esenboğa Havalimanı yolcuları ve sanatseverlerin beğenisine sunulacak. 2. ARTANKARA Fuarı ise 9-13 Mart 2016 tarihleri arasında ATO Congresium Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenecek.

TAV Havalimanları hakkında

Dünyanın önde gelen havalimanı işletmecileri arasında yer alan TAV Havalimanları, bağlı ortaklıkları ve iştirakleriyle birlikte, Türkiye’de İstanbul Atatürk, Ankara Esenboğa, İzmir Adnan Menderes, Milas Bodrum ve Gazipaşa Alanya havalimanlarını işletiyor. TAV yurtdışında ise Gürcistan’ın Tiflis ve Batum, Tunus’un Monastır ve Enfidha-Hammamet, Makedonya’nın Üsküp ile Ohrid, Suudi Arabistan’ın Medine ve Hırvatistan’ın Zagreb Havalimanı’nda faaliyet gösteriyor. Holding, duty free, yiyecek-içecek hizmetleri, yer hizmetleri, bilişim, güvenlik ve işletme hizmetleri gibi havalimanı operasyonunun diğer alanlarında da faaliyet gösteriyor. Bu çerçevede TAV Havalimanları, Letonya’nın Riga Havalimanı’nda da duty free, yiyecek içecek ve diğer ticari alanların işletmesini gerçekleştiriyor. Şirket iştirakleriyle birlikte 2015’te 780 bin uçak seferine ve 102 milyondan fazla yolcuya hizmet sundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here