Kurban Bayramı Tatilinin En Özel Rotaları

0
120

21 Ağustos Salı günü başlayacak olan 4 günlük Kurban Bayramı, 9 günlük tatil planlayan Türk turistleri harekete geçirdi. Arefe gününün pazartesi gününe denk gelmesi nedeniyle yarım günlük tatilin tam güne çıkması ve Kurban Bayramı tatilinin 9 güne uzaması bekleniyor. Setur da Kurban Bayramı için tatil planı yapan yerli turistler için en özen rotalarını açıkladı.

Uzun Kurban Bayramı tatili için Setur, farklı rotalara pek çok özel tur düzenliyor. Setur, Avrupa şehirlerinden, ABD ve Hindistan gibi rotalara uzanan turlarına ek olarak yerli turistin her zaman gözde tatil mekânı Ege sahilleri için de pek çok seçenek sunuyor.

Türkiye’nin önde gelen turizm şirketlerinden Setur, Kurban Bayramı tatilinin uzunluğunu fırsat bilip uzaklara kaçmak ya da yakın yerlerde dinlenmek isteyenler için yurt içi ve yurt dışında pek çok tatil seçeneği sunuyor. Bu bayram da yerli turistin ilk rotasının Ege sahilleri olacağından hareketle Bodrum ve Çeşme doya doya denizin tadını çıkarmak ve eğlenmek için en iyi alternatifler olarak öne çıkıyor.

Bayramı dinlenerek geçirmek isteyenler için de Setur’un önerisi Datça, Akyaka, Kaş ve Göcek sahilleri… Aqua park, mini kulüp ve eğlenceli animasyonların bulunduğu Antalya’nın tatil beldeleri Kemer ve Belek çocuklu ailelerin, Cunda ve Bozcaada ise İstanbul’a yakın destinasyonları tercih edenlerin gözde tatil mekanları olmaya devam ediyor. Setur, kişi başı gecelik 250 TL’den başlayan otel alternatiflerinde boş kalan odalar için son günler olduğuna dikkat çekiyor.

Uzun bayram uzak rota

Setur ayrıca uzun Kurban Bayramı tatilini fırsat bilip yurt dışına gitmek isteyenler için de Avrupa başkentlerinden ABD’ye, Hindistan ve Nepal’e pek çok rotaya turlar düzenliyor. Setur, Kurban Bayramı tatilini Avrupa’da geçirmek isteyenlere 20-23 Ağustos tarihlerindeki Marsilya ve Provence Turu ile 22-27 Ağustos’taki Napoli ve Amalfi Kıyıları turlarını öneriyor. Provence turuna katılanlar Arles & Les Baux de Provence köyünü ziyaretin ardından dünyaca ünlü ressam Van Gogh’a ilham kaynağı olmuş St. Remy’yi de görme fırsatı elde edecekler.

Setur, daha uzakları tercih edenler için de 18-27 Ağustos tarihlerinde New York & Batı Amerika Turu’nu düzenliyor. Bu tur New York’ta geçirilecek 3 günün ardından 2 günlük Las Vegas ve 3 günlük Los Angeles gezilerini de kapsıyor.

Setur Kurban Bayramı tatili dolayısıyla ayrıca, Sicilya, Hindistan-Nepal, Hollanda-Belçika ile Miami, Orlando ve New York’u kapsayan Doğu ABD Turu gibi pek çok rotaya da turlar düzenliyor. Setur turlarını incelemek için www.setur.com.tr adresi ziyaret edilebilir.

SETUR HAKKINDA

1965 yılında Koç Holding şirketlerinden biri olarak kurulan Setur, turizm alanında yurt içi ve yurt dışına dönük tur operatörlüğü ile otel satışı, IATA uçak bileti satışı, vize hizmetleri, kongre ve seminer organizasyonları, outgoing ve yurt dışı eğitim başlıklarında hizmetler sunuyor. 2001 yılında Türkiye’nin en büyük online kurumsal seyahat portalı BookinTurkey.com’u bünyesine alan Setur, 2017 yılında bu platformu Seturbiz.com ismiyle yenileyerek dijital alanda da önemli bir atılım gerçekleştirdi. Setur’un 50 yılı aşkın sektör tecrübesi ve üstün hizmet kalitesiyle, kişiye özel deneyim ve macera seyahatleri sunmak üzere hayata geçirdiği markası SeturSelect, müşterilerine unutulmaz tatil deneyimleri sağlıyor.

Duty Free işletmeciliğinde Türkiye’nin en köklü ve en yaygın markası olan Setur Duty Free, tüm yurda yayılan havalimanları, kara sınır kapıları ve deniz limanlarında yaklaşık 15 bin metrekarelik alanda, 20 bölge 49 mağazasıyla gümrüksüz satış mağazaları işletmeciliği yapmaya devam ediyor.1990 yılında kurulan Setair filosunda ise 14 yolcu kapasiteli 2 adet ultra uzun menzilli 2017 Model Falcon 8X ve 2015 Model Falcon 7X tipi jet, 9 yolcu kapasiteli 2 adet çift motorlu Leonardo (Agusta Westland) AW139 tipi helikopter ve 1 adet 8 yolcu kapasiteli Cessna Grand Caravan C208 tipi deniz uçağı bulunuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here