İstanbul’da golf tutkunlarını ağırlıyor

0
97

golf

Turkish Airlines World Golf Cup, İstanbul’da golf tutkunlarını ağırlıyor

 

Dünyanın 50 farklı şehrinde, amatör golf oyuncularını bir araya getiren ve benzersiz mücadelelere sahne olan Turkish Airlines World Golf Cup, 11 Ekim 2014 Cumartesi günü Kemer Golf Resort’ta Türkiye’deki golf tutkunlarıyla buluşuyor.

 

Türk Hava Yolları’nın kendi adıyla düzenlediği ve kısa sürede dünyadaki en önemli amatör golf turnuvalarından biri haline gelen golf turnuvası Turkish Airlines World Golf Cup, bu yılki serinin 49. ayağını, İstanbul Kemer Golf Resort’ta gerçekleştiriyor. Turnuva kapsamında, 2 farklı kategoride 108 amatör golf oyuncusu bireysel olarak yarışacak ve her bir kategorinin birincisi, 10-11 Kasım tarihlerinde Antalya’da gerçekleştirilecek olan büyük finale katılma şansını yakalayacak.

 

Türk Hava Yolları’nın uçtuğu 50 farklı noktada gerçekleştirilen turnuvanın tek ödülü Büyük Final’de oynama fırsatı değil. Her bir şehirde, turnuvaya katılan oyuncular arasında yapılan çekilişle iki kişiye, çift kişilik Türk Hava Yolları business class uçuşu ve Belek’te beş yıldızlı Maxx Royal Otel’de yedi gecelik her şey dahil konaklama hediye ediliyor. Aynı ödül, seri boyunca ‘Hole in one’ yapan bir oyuncuya da verilecek.

 

Türk Hava Yolları Pazarlama ve Satış Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Olmuştur “Bu önemli etkinliğin ikinci yılında, İstanbul’daki golf severlerle buluştuğumuz için mutluluk duyuyoruz. Turnuva iki yıl içerisinde büyük bir başarıya ulaştı. Geçen yıl 12 destinasyonla başlattığımız turnuvayı, bu yıl Türk Hava Yolları’nın uçtuğu 50 noktaya yaydık. Bundan sonraki senelerde hedefimiz, daha fazla noktada daha fazla amatör golfçüye ulaşmak” diye konuştu.

 

Bu yıl ikincisi düzenlenen Turkish Airlines World Golf Cup; ilk kez 2013’te, dünyanın 12 farklı noktasında düzenlendi. Geçen yıl, Antalya’daki büyük finalde Çin’den Han Liang birinci olmuş ve Turkish Airlines Open kapsamında düzenlenen Pro-Am turnuvasında golf sporunun yıldızı Tiger Woods ile Pro-Am oynamıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here