Pegasus Genel Müdürü’nden açıklama

0
32

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda pistten çıkan ve 3 kişinin yaşamını yitirdiği uçak kazası ile ilgili Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Mehmet Tevfik Nane basın toplantısı düzenledi.

Kaza ile ilgili detayları anlattığı toplantıya gözyaşları ile başlayan Nane, konuşması sırasında da zaman zaman gözyaşı dökmeye devam etti.

Pegasus Hava Yolları’nın İzmir Adnan Menderes Havalimanı-İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı seferini yapan , PC2193 sefer sayılı TC-IZK kuyruk tescilli uçağının, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na iniş yaptıktan sonra pistten çıkmasıyla ilgili olarak Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Mehmet Tevfik Nane, bir otelde basın toplantısı düzenledi.

Toplantıya Nane’nin yanı sıra Uçuş İşletme Genel Müdür Yardımcısı Nedim Özesen, Ticaret Genel Müdür Yardımcısı Güliz Öztürk ve Emniyet Yönetimi ve Kalite Uyumluluk İzleme Direktörü Murat Cem Alkan da katıldı.

ACIMIZ BÜYÜK

Nane,3 kişinin hayatını kaybettiği kazaya ilişkin şunları söyledi:

Acımız çok büyük. Dün, PC2193 sayılı İzmir’den kalkan ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na inecek olan uçağımız Sabiha gökçen pist inişi sonrası tutunamayarak, bir kaza yapmıştır.

Kaza sonrası birinci önceliğimiz uçağa bir an önce ulaşarak ve yaralılarımızı kurtarmak ve bu amaçla da gerekli ekiplerimizi hareket ettirmek olmuştur. 18.19’da kazanın meydana gelmesinden sonra 18.36’da benim başkanlığımda 18 kişilik bir ekip toplanmış ve kazayı sevk ve idareye başlamıştır.

177 yolcu, 6 mürettebat toplam 183 kişi vardır. Maalesef 3 vefatımız oldu. 180 misafirimiz, kabin çalışanlarımız dahil 23 kişi hastaneye sevk edildi. Biraz önce gelmeden bu 180 misafir ve çalışanlarımızın 56’sı taburcu oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here