Anasayfa / Havacılık / DHMİ’nin 85. kuruluş yıl dönümü törenlerle kutlandı

DHMİ’nin 85. kuruluş yıl dönümü törenlerle kutlandı

DHMİ’nin 85. kuruluş yıl dönümü tüm havalimanlarımızda düzenlenen törenlerle kutlandı.

Bu kapsamda Atatürk Havalimanı İç Hatlar Terminali’ndeki DHMİ Konferans Salonu’nda düzenlenen törene, Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Funda Ocak, Mülki İdare Amiri Mehmet Ali Ulutaş, THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, TAV İstanbul Genel Müdürü Kemal Ünlü, TAV Güvenlik Genel Müdürü Turgay Şahan, Onur Air Genel Müdürü Teoman Tosun, MNG Genel Müdürü Sedat Özkazanç, Havaş Genel Müdürü Kürşat Koçak katıldı.

Ayrıca, THY Genel Müdür Yardımcıları Akif Koner ve Levent Yılmaz, TAV Genel Müdür Yardımcıları Ekrem Akgül ve Burak Aktaşlı, Onur Air Uçuş İşletme Başkanı Gökhan Algın, MNG Yer İşletme Başkanı Serkan Eren, MNG İstasyon Müdürü Kurtuluş Demirci, MNG İdari İşler Müdürü Oktay Lafcı, Havaş İstasyon Başmüdürü Onur Şatır, Çelebi İstasyon Başmüdürü Murat Andaç, Çelebi İstasyon Müdür Yardımcısı İsmail Elmas, Taksiciler Kooperatifi Başkanı Fahrettin Can, Kamyoncular Kooperatifi Başkanları Erol Küçükyılmaz ve Yıldırım Aksu törende hazır bulundular.

Atatürk Havalimanı Başmüdürü Timur Alp Bayrak’ın konuşmasıyla başlayan tören Daire Başkanlarımızın konuşmalarıyla devam etti.

“85 YILDA BÜYÜK AŞAMALAR KAYDETTİK”

Daire Başkanlarımızdan sonra kürsüye çıkan Genel Müdürümüz Funda Ocak ”85. yılı geride bıraktık. Buralara gelmek kolay değildi. Büyük aşamalar kaydettik” dedi.

Kuruluşumuzda göreve başladığında 16 aktif havalimanı bulunduğunu, bu sayının 2002’de 26, bugün ise 55’e çıktığını belirten Genel Müdürü Ocak konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

“Yakın bir tarihte havalimanı sayımız 65’e çıkacak. 2009 yılında önemli bir oluşum yapıldı. Bu oluşumda 2023 hedefleri konuldu. Havacılıkla ilgili sempozyumlar düzenlendi ve denildi ki her 100 kilometrede bir havalimanı olacak. Neredeyse bugünden bu hedefe ulaştık. O tarihte bize en büyük hedef olarak, 30 milyon kapasiteli havalimanı yapmayı göstermişti büyüklerimiz. Biz bugün yılda 200 milyona hizmet verecek, dünyanın en büyük havalimanını inşa ettik. Şu an inşaatı %90’lara getirdik. İstanbul Yeni Havalimanı’nı Allah nasip ederse bu sene 29 Ekim 2018’de de açacağız. Bize hedef dayanmıyor, hedefleri yıkıp geçiyoruz. Başarı tablosu ortada görüyoruz, izliyoruz. Öyle bir kurumun mensuplarıyız ki ekonomiye katkılarda bulunuyoruz.”

“DÜNYA LİDERLİĞİNE SOYUNUYORUZ”

Gerçekten dünya liderliğine de soyunmaya başladık. Türkiye dünyada 9. Sırada, Avrupa’da 4. sırada. Birçok başarı öyküleri yazıyoruz. Dev eserlere imza atıyoruz ve bunları öngörülen sürelerden çok önce bitiriyoruz.

Biz 85 yılı sizlerle el ele bugünlere getirdik. Ve ben inanıyorum ki el ele, omuz omuza daha nice nice yıllara hep birlikte ulaşacağız. Biz kocaman bir aileyiz. Ben bütün daire başkanı arkadaşlarıma bugün bir sürpriz yaptım. Dedim ki törende hepiniz duygu ve düşüncelerinizi bizimle paylaşacaksınız. İşte aile olmak budur, aile takdiri budur. Aile takdirinde herkesin söz hakkı vardır. Bizim büyüklüğümüz bu gücümüzden geliyor. Biz koskocaman bir aileyiz. Aile dediğimizde sadece DHMİ değil, tüm paydaşlarımızı da işin içine katıyoruz. Tüm kamu otoritelerimizi de işin içine katıyoruz. Havacılık sektörü çok büyük bir aile. Bu ailenin bir bireyi olmak bana gerçekten gurur veriyor.

“ATATÜRK HAVALİMANINA VEFA BORCUMUZ VAR”

Esasen bugün burada sizlerle başka bir duyguyu paylaşmaya geldim. Neden Atatürk Havalimanı? Biz bu kutlamayı Genel Müdürlükte veya herhangi bir meydanımızda da yapabilirdik. Ama ben Atatürk Havalimanı olsun istedim. Çünkü ben Atatürk Havalimanına bir vefa borcu ödemeye geldim, bugün arkadaşlarımı toplayarak. Atatürk Havalimanı, Türk sivil havacılığının ilk kurulduğu günden bu yana bu sektöre çok ciddi hizmetler vermiş olan bir havalimanı. Nice rekorlara imza atmış, nice büyüklüklere soyunmuş, içinde nice hikâyeler yazılmış, ne acılar olmuş, ne sevinçler yaşanmış… O kadar büyük bir yer; o kadar devasa bir sektörün merkezi, dünyaya açılan kapısı… Bence hepimizin Atatürk Havalimanına bir vefa borcu var. Ve ben Atatürk Havalimanına hepinizden kocaman bir alkış istiyorum.

HAVALİMANLARINDA COŞKULU KUTLAMA

Öte yandan 85. Kuruluş yıl dönümü tüm havalimanlarında yapılan etkinliklerle coşkulu bir şekilde kutlandı. Havalimanlarında hava ve kara taraflarında “Daha Büyük Proje ve Hizmetlerle Geleceğe Yolculuğumuz Devam Ediyor” ifadelerinin yer aldığı büyük afişler asıldı. Paydaş kuruluşların yöneticilerinin de hazır bulunduğu törenlerde Başmüdür ve Müdürlerimiz günün anlam ve önemine vurgu yapan konuşmalar yaptılar.

 

Hakkında Mehmet Kali

Bunada Gözatın

Sunexpress, ACT Kargo ve ULS Kargo işletmelerine teşekkür plaketi verildi

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) 2018 yılı SAFA Değerlendirme Toplantısı 14 Ocak tarihinde Türk Sivil …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

<