Yusen , İnci Lojistik’e ortak oluyor

0
108

inci lojistik

İnci Lojistik ile Japon dünya devi Yusen, lojistik sektöründe önemli bir stratejik işbirliğine imza atıyor.

İnci Lojistik ile Japon dünya devi Yusen, lojistik sektöründe önemli bir stratejik işbirliğine imza atıyor. Yusen Logistics, İnci Holding iştiraki İnci Lojistik’in hisselerinin yüzde 32’siyle ortak oluyor. Lojistik sektöründeki bu işbirliği ile taraflar Türkiye’de ve uluslararası pazardaki konumunu güçlendirmeyi planlıyor.

Dünyanın 40 ülkesinde ofisi ve 17 bin çalışanı bulunan, deniz, hava, karayolu taşıması ve kontrat lojistiği konusunda deneyimi ile dünyadaki ilk 15 lojistik şirketi arasında yer alan Yusen Logistics, Türkiye’deki faaliyetlerine 1 Ekim 2012 tarihinde Yusen Logistics Turkey ismiyle başladı. Bir İnci Holding iştiraki olan ve 1998 yılında kurulan İnci Lojistik ise müşterilerine ulusal ve uluslararası lojistik hizmetler, tedarik zinciri çözümleri ve danışmanlığı alanında hizmet veriyor. Yusen Logistics ve İnci Holding iştiraki İnci Lojistik arasındaki ortaklık anlaşması bugün İstanbul Divan Otel’de yapılan toplantıda resmen ilan edildi.

İki şirket, Yusen Logistics’in global pazarlardaki deneyimi ile İnci Lojistik’in uluslararası ve ulusal lojistik deneyimini bu ortaklık ile birleştirerek, Türkiye pazarında kalite ve değer beklentisi olan müşterilerin yurt dışı ve yurt içi lojistik ve tedarik zinciri çözüm ihtiyaçlarını karşılayabilen daha güçlü bir oyuncuyu sektöre sunmuş olacak.

Ortaklık çerçevesinde Yusen Logistics, İnci Lojistik ile Türkiye pazarındaki konumunu güçlendirirken, İnci Lojistik Yusen’in global lojistik altyapısı ve Türkiye’de birlikte gerçekleştirileceği ortak projelerle iş hacmini artıracak. Gelişen Türk ve Japon ekonomik işbirliği ile Japon firmalarının Türkiye’de ve çevre ülkelerde artan lojistik hizmet ihtiyaçlarında beklenen hizmet kalitesi bu işbirliği ile sağlanacak.

Ortaklık, İnci Lojistik’in yatırım programlarını büyüterek, uluslararası bir acenta ağı sağlayacak ve denizaşırı lojistik hizmetlerindeki portföyünü genişletecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here