Yakın Markaj

0
122

Politika

 

Politikanın sözlük anlamı “devlet işlerini düzenleme ve yürütme sanatı” olarak geçiyor.Genel anlamı  bence  “bir amaç ya da hedefe varabilmek için benimsenen yol ve yöntemlerdir. Biz geneldeki anlamından ziyade,devlet ve toplum yönetimi ile ilgili olarak, kendi ülkemizde bu güne kadar yaşadıklarımıza bakarak,pratikteki somut görüntüsünü ele almak durumundayız.

Bu açıdan baktığımızda,politika hakim ve egemen olma hayalidir. Politikaların bir kısmı temiz ve erdemli olabilir,o zaman sorun yoktur, ama  kirli politikaların dünya üzerinde daha etkin ve yaygın olduğunu herhalde çoğumuz görüyordur.İşte tam da bu yüzden hiç birimizin “benim politika ile işim olmaz, ilgilenmiyorum ” deme  şansı yoktur,olmamalıdır da……Kirli politikalara mutlaka karşı koyulmalıdır. Zaten hakimiyeti ele geçiren politikacılar da, bu hakimiyetlerini devam ettirebilmek ve bu yolda rahatsız edilmemek  için toplumların depolitize edilmesi ve uyuşturulması yolunu seçerler.

Bu amaca yönelik olarak insanların doğru bir şekilde düşünmesini önleyici tüm tedbirleri alırlar.

Bizlere ekranlardan sundukları “Fix menü düşünce paketleri” ve benimsetmeye çalıştıkları “modifiye edilmiş toplumsal değerler” ve  “öğretilmiş mutluluklar” bu tedbirlerin en yaygın olanlarıdır.

En azından, toplumsal değerlerimizin ve mutluluklarımızın gerçek ve orijinal olduğundan,ve ekranlarda dayatılan düşünce paketlerinin “fix menü“ özelliğinin ortadan kaldırıldıklarından emin olana kadar, politika kurumunu tüm bireyler olarak yakın markaja almak  zorundayız……..!    

 

Tuncer Yıldırımgeç

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here