“Uçuş Bilgileri ” yeni mobil uygulaması yolcuların kullanımına sunuldu

0
105

İOS VE ANDROİD İŞLETİM SİSTEMİNE SAHİP MOBİL CİHAZLAR İÇİN GELİŞTİRİLEN YAZILIM YOLCULARA KOLAYLIK SAĞLAYACAK

DHMİ Bilgi Teknolojileri Dairesi Başkanlığı programcıları tarafından titiz bir çalışmayla geliştirilen Kurumsal “Uçuş Bilgileri ” yeni mobil uygulaması yolcuların kullanımına sunuldu.

DHMİ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürümüz Funda  Ocak’ın, Twitter hesabından bu konuda yaptığı paylaşımlar şöyle:

Bilgi Teknolojileri Dairesi Başkanlığımızın programcıları tarafından titiz bir çalışmayla geliştirilen Kurumsal “Uçuş Bilgileri ” yeni mobil uygulamamız yolcularımızın kullanımına sunuldu.

*

iOS ve Android işletim sistemine sahip mobil cihazlar için geliştirilen yazılım ile havalimanlarına ait uçuş bilgilerinin takibi kolay ve pratik bir şekilde sağlanabilecek.

*

Sistem, takip edilen uçuşa ait herhangi bir güncelleme yapılması veya değişiklik (Uçuş durum bilgisi, bagaj veya kapı numarası, tahmini iniş veya kalkış saatinin değişmesi gibi) olması durumunda bildirim almaya imkân tanıyor.

*

Ayrıca yazılımla, takip edilen uçuş ile ilgili detaylı bilgilere ulaşmak, bu bilgileri sosyal medya hesaplarında paylaşmak,  paylaşımlara özçekimler eklemek, havalimanıyla ilgili hava durumunu öğrenmek ve gidilecek havalimanıyla alakalı yol tarifi almak da çok kolay.

iOS : https://itunes.apple.com/us/app/dhmi-u%C3%A7u%C5%9F-bilgileri/id1177453801?mt=8

Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=ub.dhmi.gov.tr