UÇAKTAN İNMEYEN YOLCULAR AMAÇLARINA ULAŞTI

0
148

uçaktan inmeyen yolcular24 yolcu uçaktan inmemek için direndi

Anadolu Jet Havayolları’nın Adana-Sabiha Gökçen seferini yapan uçak, yağış nedeniyle Atatürk Havalimanı’na yönlendirildi. 24 yolcu uçaktan inmedi

Anadolu Jet Havayolları’nın bu akşam saatlerinde Adana Şakirpaşa Havalimanı’ndan kalkan THY- 7267 sayılı Boeing 737-800 tipi uçağı 183 yolcusunu alarak havalandı. Marmara bölgesinde etkili olan yağış ve cumulonimbus olarak adlandırılan CB bulutları nedeniyle uçak Sabiha Gökçen Havalimanı yerine İstanbul Atatürk Havalimanı’na yönlendirildi. Saat 17.55’te sorunsuz şekilde inen uçağın 183 yolcusunun 159’u Atatürk Havalimanı iç hatlar terminalinden çıkış yaptı. Ancak Sabiha Gökçen Havalimanı’na gitmek isteyen 24 yolcu uçaktan inmedi. Bir türlü ikna edilemeyen yolcularla uçuş ekipleri arasında zaman zaman tartışma yaşandı. Uçağa gelen polis ekipleri de yolcuları ikna edemeyince 24 yolcu, 3 saatlik bir beklemenin ardından saat 20.55’te tekrar aynı uçakla Sabiha Gökçen Havalimanı’na uçuruldu.

ZAFER İŞARETİ YAPTILAR

Öte yandan 24 yolcuyu taşıyan uçak içinden çekilmiş bir fotoğraf da sosyal medyada yayınlandı. Bazı yolcuların zafer işareti yapması dikkat çekti.

TARTIŞMAYA AÇIK

Aslında yaşanan gerçekten enteresan bir olay. Bu yaşananlar doğrultusunda böyle olaylar olduğunda nasıl çözülecek bakmak lazım. Yolcular , polis ve havayolu yetkilileri arasında neler geçti neler konuşuldu bilemiyorum ama çözülmüş olması sevindirici.

Böyle bir durumda en doğru hareket veya çözüm şekli ne olmalı bu da başka bir konu…