Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. iş birliklerini genişletiyor

0
119

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. ve Honeywell satış sonrası iş birliklerini genişletiyor.

 

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş., Boeing 737 uçaklarında mevcut bulunan tüm Honeywell yedek güç ünitelerinin tam bakım ve test hizmetlerini gerçekleştirmekle yetkilendirildi.

 

Türk Hava Yolları’nın bakım, onarım ve revizyon (MRO) alanında faaliyet gösteren başarılı iştiraki Türk Hava Yolları Teknik A.Ş., Honeywell Aerospace firması ile mevcut bulunan uzun süreli işbirliğini uzattı. İstanbul Atatürk ve Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanlarında konumlanmış olan Türk Hava Yolları Teknik A.Ş., dünya genelinde uçan Boeing 737 uçaklarındaki tüm Honeywell 131-9B yedek güç ünitelerine (APU) bakım onarım hizmeti verecek.

 

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. Genel Müdürü Ahmet Karaman, “Bakım kuruluşlarından hizmetlerin daha hızlı tamamlanma süresi beklentisi arttıkça havayolu şirketleri, planlı bakımlar dâhilinde daha sık aralıklarla komponent bakımı ve değişimi yapmayı talep etmekte. Bu anlaşma ile İstanbul Atatürk ve Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanlarında uçaklara daha fazla komponentte daha hızlı sürelerle hizmet sağlayabilecekken, 131-9B APU bakım ve onarım hizmetlerine ihtiyaç duyan uluslararası havayolu şirketlerine maliyetlerini azaltmak adına ticari anlamda yararlanma imkânı sunabileceğiz.” dedi.

 

Bu anlaşma, iki şirket arasında mevcut bulunan ve Türkiye’deki havayolu şirketlerine sektör standartlarında 7/24 MRO hizmetini kapsayan anlaşmanın üzerine inşa edilerek, Türk Hava Yolları Teknik A.Ş.’nin yetkisini dünya çapındaki hizmet kapsamında genişletmekle birlikte yine dünya genelindeki havayolu şirketlerine hızlı, son teknoloji unsurlarını içeren yetkili hizmet kabiliyetlerini sunma imkânı sağlıyor.

 

Honeywell Aerospace Türkiye ve Orta Asya Başkanı Orhan Geniş, “Türkiye, Avrupa’nın uluslararası hava trafiği içerisinde en hızlı büyüyen merkezlerinden biri iken yerel havacılık sanayiisi yolcu talebini destekleyecek kabiliyetleri geliştirmeye devam etmeli. Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. ile gelişen ortaklığımız, bölgedeki uluslararası müşterilerimize gösterdiğimiz bağlılığımız ve süreklilikle hayata geçirdiğimiz yatırımlarımızın bir göstergesi olup, hızla büyüyen bu pazarda hizmet veren havayolu şirketlerinin filolarını havada tutmak için ihtiyaç duydukları hizmete hızla erişebilmelerini sağlamakta.” dedi.

 

Türk Hava Yolları, Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. ve Honeywell Aerospace, hizmetlerini 25-28 Eylül tarihleri arasında gerçekleşen İstanbul Airshow Fuarı’nda sergilemekteler. Türk Hava Yolları, geniş kapsamlı hizmetlerini Ana Hol, B02 numaralı standda; Türk Hava Yolları Teknik A.Ş., MRO hizmetlerini ve havacılık ürünlerini Ana Hol, C03 numaralı standda, Honeywell Aerospace ise en güncel satış sonrası çözümlerini, havacılık teknolojilerini ve havalimanı hizmetlerini Ana Hol, A07 numaralı standda sergilemekteler.

 

 

Türk Hava Yolları A.O.
Basın Müşavirliği

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here