THY Küçük Kıza Sponsor Oldu

0
70

Hastalığı nedeniyle yakında görme ve işitme yetkisini kaybedecek 6 yaşındaki Lizzy (Elisabeth) Myersin Vatikan’da Papa Francesco ile buluşmasına sponsor olan Türk Hava Yolları (THY), Lizzy ve ailesine İstanbul’u gezdirdi.

lizzy

ABD’nin Ohio eyaletinde yaşayan ve ülkesinde her 100 bin doğumda 4 bebekte görülen “Usher Sendromu” sebebiyle, kısa süre içinde işitme kaybına görme kaybı eklenecek olan Elizabeth Myers, bu yetilerini kaybetmeden önce ailesinin hazırladığı “yapılacaklar listesi”ndeki önemli bir maddeyi hayata geçirme şansı buldu. Lizzy’nin durumunu öğrenen Türk Hava Yolları Chicago Müdürü Tuncay Eminoğlu, THY adına kendilerine gitmek istedikleri bir yere bilet sağlama imkanını sundu.

Katolik olan Myers ailesi, uçak biletlerini Papa Franciscus ile buluşmak için kullandı. Myers ailesi, 30 Mart’ta THY ile Roma’ya uçtu ve bu sabah Katoliklerin ruhani lideri Papa Franciscus’un Vatikan’ın Aziz Petrus Meydanı’nda çarşamba günleri yaptığı genel kabul oturumuna katıldı.

THY eve dönüş yolunda Myers ailesinin İstanbul’u gezmesine de yardımcı oldu. Sultanahmet ve Ayasofya’yı da gezen aile; “Çok kalabalık ve güzel bir şehir. Kızımız için unutulmaz bir anı oldu” dedi.

Kızının hayallerinden biri olan Papa ile buluşmasına vesile olan THY’den ve uçak içindeki hizmetinden övgüyle söz eden baba Myers, “Onlar harika insanlar. Gerçekten tek kelimeyle inanılmazlar. Yemekler kesinlikle çok lezzetliydi. Herkes bize karşı çok iyiydi” dedi.

Aile, Türk Hava Yolları’na ait uçakla dün Chicago’ya gitti.