TGS apronda riski sıfırlayacak

0
127
tgs sıfır riskAtatürk Havalimanı’ndaki operasyon yükünün büyük bölümünü üstlenen Turkish Ground Service (TGS), apron bölgesinde riski en aza indirmek için Operasyonel Risk Takip Müdürlüğü kurdu. O müdürlüğün görevi ne olacak?

Atatürk Havalimanı’nda yıllar geçtikçe artan kapasite sorunu, zaman zaman operasyonel sıkışıklığa, bu da kazalara neden olabiliyor.

THY’nin bütün operasyonlarına yer hizmeti sağlayan Turkish Ground Service ( TGS), apron bölgesinde yaşanan aksaklık ve kazalara çözüm bulmak amacıyla yeni bir birim oluşturdu.  Operasyonel Risk Takip Müdürlüğü’ne, daha önce Sabiha Gökçen Havalimanı Ramp Müdürlüğü görevinde bulunan Sami Cebeci atandı.

Türkiye’nin en eski yer hizmetleri şirketlerinden Havaş’ta kazandığı deneyimlerini TGS için kullanan Nurzat Erkal’ın girişimleriyle hayata geçirilen Operasyonel Risk Takip Müdürlüğü, yer operasyonları ve emniyeti kapsamında risklerin belirlenmesi, ölçümü, takibi ve önleyici tedbirlerin alınmasını sağlayacak.

Yeni kurulan müdürlük, TGS’nin hizmet verdiği tüm istasyonlarda emniyet kültürünün yerleştirilmesi kapsamında, farkındalık düzeyini artırmaya yönelik çalışmalar yaparak, her türlü risk oluşturabilecek durumu önceden tespit edip azaltma yönünde uygulamalı faaliyetlerde bulunacak.

ulaşımonline

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here