Suudi Arabistan'ın Medine Havalimanı, Aspen'e Emanet

0
106

Aspen Yapı ve Zemin A.Ş., bu alandaki deneyimini Suudi Arabistan Medine Prens Mohammad Bin Abdul Aziz Uluslararası Havalimanı projesine aktardı.

Suudi Arabistan'ın Medine Havalimanı, Aspen'e Emanet

Suudi Arabistan’ın Medine kentinden yapımı süren Prens Mohammed Bin Abdul Aziz Uluslararası Havalimanı’nın tavanları Aspen’e emanet. Modern mimariyi geleneksel motiflerle birleştiren Aspen, toplamda 70.000 m2’yi bulan 10 farklı asma tavan ürünüyle bu büyük projede yer aldı.

Yılda 16 milyon yolcu kapasiteli bir proje olan ve yapımını Tav Tepe Akfen Yatırım İnşaat ve İşletme A.Ş.’nin üstlendiği Medine Prens Mohammad Bin Abdul Aziz Uluslararası Havalimanı, yalnızca Arap dünyasının değil bütün dünyanın dikkatini çekiyor. Bölgenin kültürel yapısı, hazırlanan projelerin görkemi, tamamlanması merakla beklenen Medine Havalimanı’nı da cazibe merkezi haline getiriyor. Bu büyük projede bir Türk firması olarak Aspen’in yer alması noktasında, firmanın genel müdürü Ertuğrul Gündoğdu şunları söylüyor: “Aspen olarak geçmişte deneyimimizi ve kalitemizi yansıtabileceğimiz Türkiye’de ve yurt dışında birçok büyük havalimanı projesinde yer aldık. Tüm dünyanın gözünün üstünde olduğu Prens Mohammed Bin Abdul Aziz Uluslararası Havalimanı’nda da fark yaratan ürünlerimiz ile asma tavan konusundaki ustalığımızı konuşturduk. Bölgenin ve tüm dünyanın heyecan ile beklediği bu projede bir Türk firması olarak yer bulmak da bizi ayrıca gururlandırıyor”.

Havalimanlarının Aranan İsmi: Aspen Yapı ve Zemin A.Ş.

Geçmişte Rusya’da Moskova Şeremetyevo ve Pulkovo, Ukrayna‘da KievBorispol, Hollanda’da Schiphol, Kanarya Adaları’nda Tenerife, Kuzey Irak’ta Erbil ile Türkiye’de Ankara Esenboğa, İstanbul Sabiha Gökçen ve Atatürk Havalimanı, Milas/Bodrum, İzmir Adnan Menderes, Kütahya Zafer ve Kars havalimanları gibi çok sayıda önemli projeye imza atan Aspen Yapı ve Zemin A.Ş.’nin yeni projesi Suudi Arabistan‘ın Medine kentinde yapımı süren Prens Mohammad Bin Abdul Aziz Uluslararası Havalimanı.

aspen

 

haberler.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here