Singapur Havayollarından Yardım Organizasyonuna Destek

1
157

singapur a380

SİNGAPUR HAVAYOLLARI, YARDIM KURULUSU İÇİN ÖZEL BİR UÇUS GERÇEKLESTİRECEK

Singapur Havayolları (SIA), Havayollarının SG50 aktivitelerinin bir parçası olarak dünyanın en büyük uçağı olan Airbus 380’de Yardım Kurulusu organizasyonunun yaklasık 300 kisi için özel bir yardım uçusu düzenleyecektir.

Singapur Havayolları’nın ilk defa düzenleyeceği üç saatlik yardım uçusu 29 Mayıs 2015 tarihinde yapılacaktır. Bu yardım uçusuna, birçoğu daha önce hiç uçağa binme sansını elde edememis özel ihtiyaçları olan çocuklar ve engelli yetiskinlerin yanı sıra yoksun yaslılar ve aileler katılacaktır.

Uçak içi yemek servisi ve ödüllü uçak içi eğlence sisteminin keyfini çıkarmanın yanı sıra uçus süresince Singapur Havayolları’nın dünyaca ünlü kabin ekibi yolculara özel gösteriler sergileyecektir.

Yer personeli, kabin ekibi ve pilotlardan olusan Singapur Havayolları gönüllüleri, yolcuların uçus deneyimlerinin zevkli, unutulmaz ve rahat olması amacıyla her türlü yardımı yapmak üzere hazır bulunacaktır.

Bu uçusun gerçeklesebilmesi için Airbus, Singapur Changi Havalimanı Grubu, SATS ve Shell Aviation gibi Singapur Havayolları ortakları yardım etmektedir.

Singapur Havayolları CEO’su Sayın Goh Choon Phong; “Biz ve desteğini esirgemeyen ortaklarımız, uçma heyecanını paylasabileceğimiz için büyük bir mutluluk duymaktayız. Onlara hayatları boyunca çok güzel bir sekilde hatırlayacakları essiz ve unutulmaz bir deneyim yasatmayı umuyoruz.

Singapur’un 50. kurulus yıldönümünde topluma destek olmak için üzerimize düseni yapmanın
yanı sıra Yardım Kurulusu organizasyonunun desteklediği faydalı birçok program hakkında da farkındalık yaratıyoruz” seklinde konustu.

Yardım Kurulusu Genel Müdürü Sayın Ng Ling Ling; “İlk defa uçmak harika bir deneyimdir. Hayatlarında birçok zorlukla karsılasan bu insanlar için ise çok ama çoközel bir deneyimdir. Bu faaliyet, bu insanlar için sadece basit bir uçak yolculuğu değildir – bu, her seyin mümkün olduğu inancının bu insanlara verilmesidir. Yardım Kurulusu organizasyonu kisilere bu imkânı sağlayan ve bu insanların hayatta yasadıkları zorlukların ötesine bakmalarını tesvik eden Singapur Havayolları’na minnettarız” dedi.

Singapur Yardım Kurulusu organizasyonu bu etkinlik ile bağıs toplayacaktır. Yardım Kurulusu organizasyonuna bağıs yaparak katkıda bulunulabilir, yapılan bağısların tamamı sosyal haklardan yoksun kisilere sağlanan sosyal hizmet programlarında kullanılacaktır. Yardım Kurulusu organizasyonu tarafından yürütülen SG50 Önemse & Paylas Hareketi (Care & Share Movement) altında yapılan her bir dolar bağıs için hükümet de bir dolar bağısta bulunacak ve zor durumda olan bu insanların faydalanacağı fonlar bu sayede iki katına çıkacaktır.

“Singapur Havayolları Yardım Uçusu”, ülkenin 50. Kurulus Yıldönümü kapsamında Singapur Havayolları tarafından yapılacak olan aktivitelerden biridir. 2014 yılında yapılan ve Yardım Kurulusu organizasyonu için 2,5 milyon $ değerinde yardımın toplandığı Singapur Havayolları Yardım Kosusu ve Yardım Gala Yemeği, bu kapsamda yapılmıs olan faaliyetlerdir. Daha fazla kutlama faaliyeti yakın zamanda duyurulacaktır. Yurt dısında yasamakta olan Singapur vatandasları da aynı zamanda Singapur Havayolları tarafından bu sene yapılmakta olan kurulus kutlamalarına katılabilmeleri amacıyla sunulan çok sayıda özel paketten yararlanabilirler.