ROLLS-ROYCE, YENİ GLOBAL 6500’Ü RESMEN HİZMETE SOKUYOR

0
150

Rolls-Royce, gücünü Pearl® 15 motorlarından alan Global 6500’ün resmen hizmete girişini bugün Bombardier Aerospace ile birlikte kutladı.

Bombardier Havacılık Yönetim Kurulu Başkanı David Coleal ve Rolls-Royce İş Havacılığı Direktörü Dr. Dirk Geisinger, Bombardier’in ABD’nin Las Vegas şehrindeki NBAA İş Havacılığı Kongre ve Sergi Merkezi’nde (NBAA-BACE) bulunan sergi alanında düzenlenen resmi törene katıldı.

Özel üretim Pearl 15 motorları, Bombardier’in en yeni iş jetleri Global 5500 ve Global 6500‘de kullanılan tek motor olacak. Motor, Rolls-Royce’un Advance2 teknolojisi programlarından uyarlanan yenilikçi teknolojileri, iş havacılığının önde gelen motor ailesi olan Rolls-Royce BR700’ün kendini kanıtlamış özellikleriyle bir araya getiriyor. Motorun öncü teknolojisi olağanüstü bir performansla bir araya gelerek Bombardier’in başarısını kanıtlamış Global uçak ailesine destek olacak. Bu da Bombardier Global uçak serisinin ultra uzun menzilli kurumsal jet pazarında yeni standartlara ulaşmasını sağlayacak.

Rolls Royce Sivil Havacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Chris Cholerton, “Öncü Pearl 15 motorlarımızla çalışan Bombardier Global 6500’ün hizmete girmesi bizi çok gururlandırıyor. Bu önemli dönüm noktasına ulaştıkları için tüm Bombardier ekibini tebrik etmek istiyorum. Ortaklığımız 20 yıldan uzun bir süre önce başladı. Yeni motorumuzun üstün kabiliyetlerinin geleceğe yönelik olarak ortaklığımızı daha da güçlendirmesini bekliyoruz,” dedi.

Rolls-Royce İş Havacılığı Direktörü Dirk Geisinger ise konuyla ilgili olarak şunları kaydetti: “Pearl 15; dijital kabiliyetlerdeki gelişmeler sayesinde ürün ve hizmetin birbirinden ayırt edilemediği bir gelecek öngörüsünde IntelligentEngine vizyonumuz açısından mükemmel bir örnek. Yer hizmetleri ekiplerimiz uçağın sorunsuz bir şekilde hizmete girmesini sağlayacaklar.”

CorporateCare Enhanced ile beklenmeyen maliyet riski azalıyor

Hayranlık uyandırıcı bir güvenilirlik sağlamak üzere tasarlanan Pearl ailesi, iş havacılığındaki en kapsamlı satış sonrası programı olan sektör lideri Rolls-Royce CorporateCare® Enhanced programı ile de destekleniyor. CorporateCare Enhanced; varlık değerini ve likiditeyi artırarak, bakım maliyet riskini azaltarak ve öngörülmeyen olayların beklenmeyen maliyetlerine karşı koruma sağlayarak dünyanın her yerinde müşterilerine ciddi mali ve operasyonel faydalar sunuyor. Uçak uygunluğunun artması, yönetim yükünün azalması, tam risk devri, Rolls-Royce hizmet altyapısına doğrudan öncelikli erişim ve uzaktan saha desteği, müşterilerin ulaşabildiği hizmetler arasında yer alıyor.

Motor ailesi, gelişmiş titreşim algılaması sunan yeni nesil Motor Sağlığı İzleme Sistemi ve çift yönlü haberleşme özelliğinin yanı sıra yine gelişmiş bir uzaktan motor tanılama özelliğine sahip. Böylece motor izleme özelliklerinin yerden ve uzaktan kolaylıkla yeniden yapılandırılması sağlanıyor. Bulut tabanlı analiz, akıllı algoritmalar ve Yapay Zeka, müşterilerimiz için yüksek seviyede ulaşılabilirlik ve daha fazla güven sağlama konusunda giderek artan bir rol oynamaya devam ediyor.

Rolls-Royce Holdings plc hakkında

  • Rolls-Royce, gezegenimizin temel enerji ihtiyaçlarını karşılamak üzere en temiz, en emniyetli ve en rekabetçi çözümleri beraberinde getiren gelişmiş teknolojilerin öncü üreticisidir.
  • Rolls-Royce’un 150’den fazla ülkede müşterileri bulunmaktadır. Bu müşteriler arasında 400’ün üzerinde havayolu ve leasing müşterisi, 160 silahlı kuvvetler, 70 donanma dahil olmak üzere 4.000 denizcilik müşterisi ve 5.000’in üzerinde enerji ve nükleer müşterisi yer almaktadır.
  • 2018 yılı ekonomik kârı 15 milyar sterlindir. Bu tutarın yaklaşık yarısı, satış sonrası hizmetlerden elde edilmiştir.
  • Rolls-Royce 2018’de AR-GE çalışmalarına 1,4 milyar sterlin yatırım yapmıştır. Ayrıca Rolls-Royce mühendislerini bilimsel araştırmanın öncüsü kılan 31 farklı Üniversite Teknoloji Merkezinden oluşan küresel bir ağı desteklemektedir.
  • Grup, stajyer ve yeni mezun istihdamı ilkesine ve çalışanların becerilerinin geliştirilmesi hususuna kuvvetle bağlıdır.