Pilotluk Kariyerine Nasıl Başlanır

3
83

PilotBir pilot olarak kariyer yapmak hayatınızı yaşamak için güzel bir yol olabilir ancak en zor işlerden birini seçtiğinizi bilmelisiniz. Pilotluk maliyetli bir eğitim gerektir. Eğer bir pilotluk kariyerinin sizin için uygun olduğunu düşünüyorsanız, daha fazla yardım için bu makaleyi okuyun.

Pilotluk kariyeri için yapmanız gereken ilk şey özel pilot lisansı (PPL) elde etmektir. Birçok yer size bir pilotluk için özel ders verebilir. Alacağınız bu özel pilot lisansı kendi başınıza ya da yolcularla uçuş yapmanıza imkan sağlar fakat  ticari nedenlerle uçuş yapamazsınız. (yani ödeme karşılığı uçuş yapamazsınız).

Pilotluk yolculuğundaki sonraki adım, ticari pilot lisansı elde etmektir. Bu çok daha pahalı ve zaman gerektiren ama sizin  bir pilotluk dünyasına adım atmanızı sağlayacak belgedir. Sertifikalı uçuş okullarından ticari Pilot lisansı alabilirsiniz. Bu ticari lisans için gerekli olan uçuş saatini tamamlamaktır. Ayrıca uçuş eğitmenliği sertifikası da alınabilir.

Sivil Pilotluk işi bulmak için diğer yöntem Havayolu Taşımacılığı lisansı almak, bu bir yolcu veya kargo uçağı pilotluğu için fırsat açacaktır. Bir havayolu pilotu ilk olarak first-officer daha sonra co-pilot ve nihayet bir pilot olur.

Askeri pilot olarak da kariyere başlamak başka bir yöntemdir ve birçok kişi bu yöntemi kullanmıştır. Askeriye sizin tüm eğitiminizi karşılar ve yapmanız gereken uçuş saatlerini doldurmanız için harika bir yoldur bunun karşılığı olarak tehlikeli yerlerde hizmet döneminizi geçirmeniz gerekebilir.

Pilotluk kariyeri için seçeceğiniz yol ne olursa olsun, bir sağlık muayenesinden geçmeniz gerekecektir.Hem fiziksel hem de zihinsel olarak uygun olmanız gerekir. Pilot olabilmeleri için adayların mükemmel işitme ve görmenin yanı sıra genel sağlık durumunun da iyi olması gerekir. İyi matematik ve fen becerileri de, pilotluk için aranır.