Pegasus, Ofisten Sahneye Yarışması’nda bir kez daha yarı finale doğru uçuşa geçti

0
129

“Ofisten Sahneye” yarışmasında Türkiye’nin en önemli şirketlerinin kurduğu orkestralarla yarışan Pegasus Band, seyirci ve jüriden aldığı puanlarla yarı finale katılmaya hak kazandı.

2011 yılından bu yana şirket çalışanlarından oluşan orkestraların kıyasıya rekabetine sahne olan Ofisten Sahneye Müzik Yarışması’nda yarı final heyecanı başladı. Pegasus Hava Yolları’nın kabin ve insan kaynakları departmanlarında çalışan Aile Bireylerinden Kurulu Pegasus Band, izleyenlere muhteşem bir müzik ziyafeti sunarak yarı finale kanatlarını açtı.

Pegasus Band, Mürekkep İstanbul’da gerçekleştirilen Ofisten Sahneye müzik yarışmasında, 3 şarkı seslendirerek yarıştı ve jüri ile halk oylarını alarak finale yükseldi. Pegasus Band’e seyircilerin yanı sıra müzisyen, aranjör, yapımcı ve DJ’lerden oluşan deneyimli jüriden aldığı yüksek puan da final yolunda büyük avantaj sağladı. 8 gece sürecek olan elemelerde en yüksek puanı alan 8 şirketin yarı finale çıktığı yarışmada, Pegasus Band üyeleri, birincilik pozisyonu için çalışmalarına başladı.

Pegasus’un Kabinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nurçin Özsoy, şirketlerini temsilen yarışmaya katılan Pegasus Band için, “Grup halinde icra edilen müziğin ve mesleğimizin en büyük paydası, son derece yüksek bir ekip çalışması gerektirmesi olsa gerek. Pegasus Band üyeleri bu yarışmayla tüm Aile Bireylerimize ek bir motivasyon sağlamanın yanı sıra biz havacıların ekip çalışmasında ne kadar iddialı olduğumuzu gösteriyorlar. Pegasus Band’i sergiledikleri başarılı performanstan dolayı tebrik ediyor, final turunda da başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Pegasus Band Ekibi; Vokalde Kabin Amiri Hürol Herkesecan, Gitarda Kabin Amiri Erinç Vatansever, Gitar ve Vokalde Kabin Memuru Burak Yaman, Davulda Kabin Memuru Alican Gülpınar, Perküsyonda Kabin Memuru İsmail Hakkı Yener, Klarnette Kabin Memuru Kaan Gülden, Bas Gitarda İnsan Kaynakları Departmanı’ndan Onur Yörük ve Bağlamada Kabin Memuru Yunus Emrah Boyraz’dan oluşuyor.

Pegasus Hava Yolları Hakkında

1990 yılında charter uçuşlarla havacılık sektörüne giriş yapan Pegasus, 2005 yılında ESAS Holding tarafından satın alınarak düşük maliyetli iş modelini benimsemiştir. Pegasus, uygun ücretle ulaşım imkânı sunan, Türkiye’nin lider düşük maliyetli havayoludur. Hava yolu ile yolculuğun herkesin hakkı olduğuna inanan Pegasus, uyguladığı “low cost (düşük maliyetli hava yolu)” modeli ile misafirlerine uygun fiyatlı, zamanında kalkan ve genç uçaklarla seyahat etme imkânı sağlamaktadır. Pegasus, misafirlerini 33’ü yurt içinde, 70’i yurt dışında olmak üzere toplam 41 ülkede 103 noktaya ulaştırmakta ve İstanbul Sabiha Gökçen üzerinden Türkiye ile Avrupa, Kuzey Afrika, Ortadoğu, Rusya, Orta Asya arasında bağlantılı uçuşlar gerçekleştirmektedir. Pegasus, 2012 yılında Airbus firmasıyla imzaladığı ve teslim tarihindeki tutarı yaklaşık 12 milyar USD olan, 25 adedi opsiyonlu 100 uçaklık filo siparişi ile sipariş verdiği tarih itibariyle Türk Sivil Havacılık tarihinde bir seferde verilmiş en büyük siparişe imza atmıştır.