Karaçi’de Türk Festivali

0
172

Türkiye ve Pakistan ortak kültürel mirası paylaşan iki ülke olarak sanat, kültür, ticaret ve turizm için yakınlaşmasını sağlayacak bir festival gerçekleştiriyor.

thy_kabin memuru

Türkiye’nin Pakistan Konsolosluğu, Türk Hava Yolları ve bazı büyük Türk işletmeleri  farklı ve zengin kültürel mirası yaşamayı sağlamak için 19-21 Şubat tarihlerinde Karaçi‘de ,Grand Türk Festivali’ne ev sahipliği yapacak.

Cuma günü Port  Grand’de  basın toplantısı düzenleyerek medyaya hitap eden Türkiye’nin Başkonsolosu Murat M. Onart görüşlerini paylaştı.

Karaçi, ışıklar kenti, üç günlük büyük festival ile,Türkiye’den gelecek muhteşem performans sanatçıları, sergiler, sanatçılar, mutfak uzmanları ile buluşacak.Akşam beş ve gece yarısı saatleri arasında düzenlenecek olan festivalde, alışveriş seçenekleri , müzik, sanat, dans, yemek ve eğlence ve canlı performanslar yer alacak.

Türk Hava Yolları Karaçi Müdürü  Fatih Atacan Temel ,Türk Hava Yollarının 35. yılı dolayısıyla Şubat ayının son haftasından itibaren Türkiye- Karaçi  seferlerini günlük iki uçuş olarak başlayacağını açıkladı.

O da üç gün-için büyük festival ziyaretçileri iki dönüş uçak bileti, bir gün altı bilet kazanma şansı duyurdu.

Türkiye ile Pakistan arasındaki artan ilişkiyi vurgulayan Temel, turistler ve iş için ülkede bulunanların artacağını söyledi.

Türkiye Başkonsolosu Onart, Pakistanlı macera severler tarafından planlanan İran üzerinden geçecek Karaçi- Türkiye rallisinin hazırlıklarının yapıldığını söyledi. Türkiye-Pakistan Dostluk Sürüşü’nün, Pakistan ile olan iyi ilişkileri güçlendireceğini ve Pakistan ve Türkiye arasındaki turizmi teşvik edeceğini söyledi.

Türk Festival süresince, bir kilometre boyunca 10 sergide Türk yemekleri, içecekler, kuyumcular, halılar, seramikler, lambalar ve diğer bir çok ürün sergilenecek ve satılacak.

Festivali yaklaşık 60.000 kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.