Helsinki Yolcusu kalmasın

0
152

TAV Havalimanları’ndan yapılan yazılı açıklamada, Jet Time Oy-Finland Havayolları’nın Helsinki-Gazipaşa karşılıklı direkt seferlerinin ilkinde, B737-700 tipi uçakla gelen 148 yolcunun, havalimanında TAV Gazipaşa yetkilileri tarafından geleneksel su takı ve çiçeklerle karşılandığı belirtildi.
Açıklamada, TAV Gazipaşa İşletme Koordinatörü Cengiz Aşıklı, Alanya ve bölgesi için büyük önem taşıyan Gazipaşa Havalimanı’nın gelişimine yönelik sürdürdükleri çalışmaların olumlu sonuçlarını gördüklerini aktardı.
Bölge için önemli bir turizm potansiyeli oluşturan İskandinav ülkelerinden yolcuları Gazipaşa’ya taşımaya başlayan Jet Time Oy-Finland’ın ilk Helsinki seferini karşılamaktan büyük memnuniyet duyduklarını vurgulayan Aşıklı, “Jet Time Oy-Finland’ın seferleri ile tüm İskandinav ülkelerine doğrudan seferler bulunan GazipaşaHavalimanı’ndan Helsinki destinasyonu için yolcularımıza bir alternatifi daha sunmuş oluyoruz. Gazipaşa, Alanya ve bölgemizin turizmine hizmet sunmak üzere var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.
Uçuşların 25 Ekim’e kadar haftada bir kez Cumartesi günleri karşılıklı olarak B737-700 tipi uçaklarla gerçekleştirileceğini vurgulayan Aşıklı,Gazipaşa Havalimanı’ndan 2014 yılında dış hatlarda 16 ülkede 20 destinasyona doğrudan uçuşların gerçekleşmesinin beklendiğini kaydetti.

Geçtiğimiz ay itibariyle Finlandiya’nın bayrak taşıyıcı havayolu şirketi Finn Air da Helsinki destinasyonuna Gazipaşa Havalimanı’ndan direkt seferlerine başlamıştı.

jettime

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here