Güvenlik şefi hayatını kaybetti

0
132
terör
bingazi

Somali’nin başkenti Mogadişu’da Türk Hava Yolları çalışanlarının bulunduğu bir araca saldırı düzenlendi 


Başından vurulan Türk Hava Yolları Güvenlik Şefi Saadettin Doğan, hastaneye kaldırıldı ancak kurtarılamadı. THY Basın Müşaviri Ali Genç twitter’da yaptığı açıklamada saldırıyla ilgili bilgi verdi. Genç, ağır yaralanan Doğan’ın yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığını yazdı. Ayrıca araçta bulunan Pazarlama Şefi Müslüm Aydın, saldırıdan yara almadan kurtuldu.

Saldırıyı haber alan Mogadişu Büyükelçiliği derhal devreye girdi. Dışişleri Bakanlığı’na Doğan’ın durumu bildirilirken, Somali makamları ile de temasa geçildi.
Dışişleri Bakanlığı yetkilileri “Saldırının sebebi de yapan da henüz belli değil. Büyükelçilik araştırma başlattı. Somali makamları ile temas halindeyiz” dedi. Türkiye’nin Mogadişu Büyükelçisi Kani Torun, Doğan’ın cenazesinin gerekli işlemlerin ardından Türkiye’ye gönderileceğini ifade etti.
Mogadişu’da daha önce de Türk Büyükelçiliği’nin ek binası önünde intihar saldırısı düzenlenmiş çatışmada polis memuru Sinan Yılmaz şehit olmuştu. Saldırıyı Türkiye’nin Somali’ye desteğinden rahatsız olan El Kaide bağlantılı El Şebab örgütü üslenmişti.

Hayatını kaybeden Saadettin Doğan’a Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here