Etihad Airways’in Sanal Gerçeklik Filmi

0
59

Etihad_Airways_in_Sanal_GerçeklikBirleşik Arap Emirlikleri’nin inovatif ulusal havayolu için devrim niteliğini taşıyan “Reimagine” isimli beş dakikalık film, izleyicileri Nicole Kidman ile yeni Airbus A380 uçağının New York – Abu Dabi arası yapacağı deneysel yolculuğa davet ediyor.

Etihad Airways, filmin yapımında kullandığı son teknolojiler ile iddialı olduğu konuk deneyimini ve misafirperverliğini birçok duyuya hitap ederek bir kez daha gözler önüne seriyor.

Etihad Airways’in marka elçisi Akademi Ödüllü aktris Nicole Kidman konuyla ilgili: “Bu film, Etihad’ın hikâyesini daha önce hiçbir havayolunun yapmadığı şekilde izleyiciyle bağ kurarak inovatif bir yolla anlatıyor. Bu, parçası olmaktan gurur duyduğum, heyecan verici bir proje oldu” dedi.

İzleyiciler filmde, Nicole Kidman ile birlikte bir opera sanatçısı, film yönetmeni ve şahini olan bir yolcu da dâhil olmak üzere birçok karakterle karşılaşıyor. Yolculuk esnasında Nicole Kidman’a, havayolunun lüks üç odalı kabini The Residence’taki kişisel yardımcı, First Class’taki uçan şef, Business Class’taki Yeme – İçme Müdürü ile bir uçan dadı eşlik ediyor.

Etihad Airways’ CEO’su Peter Baumgartner: “Etihad’ın hikâyesini konuklarımıza tamamen yeni ve A380 uçuş deneyiminin bir parçası olacakları şekilde anlatmak istedik. Film, bizim inovatif bir marka olarak geleneksel bariyerleri yıkıp yalnızca havacılık sektöründe değil, pazarlama, teknoloji ve iletişimde de iddialı olduğumuzu gösteriyor” dedi.

İzleyici filmde, uçağın Ekonomi, Business ve First Class kabinlerinin lüks iç tasarımlarını keşfediyor ve Nicole Kidman ile birlikte The Residence’ın eşsiz özelliklerini deneyimliyor.

Çekimleri Abu Dhabi’de gerçekleşen ve toplamda 6 ay süren filmin yapımında en son sanal gerçeklik teknolojileri kullanıldı. Etihad Airways, filmin yapımında Barbarian Group, kreatif dijital yapım şirketi MediaMonks, ve Cheil Worldwide ile çalıştı.

Film, vr.etihad.com linkinden izlenebilir.

360 derece gerçeklik deneyimini yaşamak isteyenler havayolunun web sitesinden Oculus VR uygulamasını indirerek, filmi Oculus Rift veya Google Cardboard gibi bir sanal gerçeklik gözlüğü ile izleyebilir. Filmin prömiyeri 29 Mayıs’ta Abu Dabi’de gerçekleşecek.