Cenaze Naklinde Yeni Dönem

0
171

thy cover 5CENAZE NAKLİNDE YENİ DÖNEM

CENAZE NAKLİNDE THY PROTOKOLÜ

Başkent’te yakınlarını kaybeden vatandaşların tüm cenaze hizmetlerini ücretsiz olarak yerine getiren Büyükşehir Belediyesi, şehir dışı nakiller için de yeni bir dönem başlatıyor.
Daha önce cenaze sahiplerine yardımcı olabilmek amacıyla talep eden vatandaşların şehir dışı cenaze nakilleri için gidiş-dönüş araç ve tüm akaryakıt ihtiyaçlarını ücretsiz olarak karşılayan, cenazeyi Ankara dışındaki istenilen yere ulaştıran Büyükşehir Belediyesi, artık bu hizmeti Türk Hava Yolları ile yapılacak protokolle yerine getirecek.
Büyükşehir Belediye Meclisi’nde “Gerek mevsimsel şartlar, gerekse ekonomik olması yanında nakil işlemlerinin süratli olmasını sağlamak amacıyla, Ankara’dan diğer il merkezlerine cenaze nakillerinin Türk Hava Yolları Kargo Başkanlığı ile yapılmasının çok daha uygun olacağı” ifadelerine yer verildiği komisyon raporu ele alındı. Rapor, oy birliğiyle karara bağlandı.
Talep olduğu ve gerek görüldüğü hallerde hava limanı bulunan yerlere yapılacak cenaze nakillerinin Türk Hava Yolları Kargo Başkanlığı ile yapılacak protokol kapsamında uygulanmasının gerekliliğine değinilen raporda, cenazenin Türk Hava Yolları Kargo Başkanlığı’na ulaştırılmasına kadar Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet vermeye devam edeceği, buradan sonra Türk Hava Yolları Kargo Başkanlığı’nın, cenazeyi gideceği ile taşıyarak, cenaze sahiplerine teslim edeceği bildirildi.
Protokol’de ayrıca Türk Hava Yolları’nın iç hat seferlerinde, sefer başına tek yönlü olarak verilecek hizmet için ödenecek 310 TL’nin de Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nca yapılması kararlaştırıldı.

 

ankara.bel.tr