Boeing Farnborough Uluslararası Havacılık Fuarı’nda Havacılık Sektörünün Geleceğini Sergileyecek

0
62

Boeing Farnborough Uluslararası Havacılık Fuarı’nda Havacılık Sektörünün Geleceğini Sergileyecek

 • Boeing’in gelecek portföyünü gösteren özel Boeing sergisi
 • 737 MAX 7 gösteri uçuşları
 • Savunma platformlarında CH-47 Chinook ve F/A-18F’in statik sergilenmesi
 • Cargo Village alanında Boeing Global Hizmetler sergisi ve CargoLogicAir 747-8 Kargo Uçağının sergilenmesi

 

Boeing, 16-22 Temmuz tarihleri ​​arasında gerçekleşecek olan 2018 Farnborough Fuarı’nda hava ve uzay yolculuğunun heyecan verici geleceğini açıklayacak. Fuar boyunca Boeing, hipersonik yolculuktan insanlı uzay uçuşu ve insanları Uluslararası Uzay İstasyonu’na götürecek uçan taksi CST-100 Starliner’a kadar insanların dünya üzerindeki ve uzaydaki seyahatleri konusunda devrim yaratacak yenilikleri görsel olarak sunacak.

Boeing Yönetim Kurulu Başkanı, Başkan ve CEO’su Dennis Muilenburg yaptığı açıklamada, “’Gelecek burada inşa ediliyor.’ vizyonumuzla Boeing olarak inovasyona ve kazanmaya öncülük ediyoruz. Geleceğin teknolojilerini ve temel ürünlerimizi, fuar süresince açık olacak eşsiz bir sergi ile sunacağız.” diye belirtti.

Fuara gelecek ziyaretçiler, sanal ve karma gerçeklik cihazları aracılığıyla 360 derecelik büyük bir simülatörü kullanabilecek veya yeni nesil uçaklara binebilecekler. İnteraktif sergi, Boeing’in en son uçak ve hizmet ürünleri ailesini sergiliyor ve ziyaretçilere, şirketin havacılık alanında yenilikçiliğinin ikinci yüzyılında neleri geliştirdiğine dair ön bilgiler veriyor. Sergi (P7) Salon 1’in karşısında yer alacak.

Uçuş Gösterileri ve Statik Sergilemeler

2019’da hizmete girmesi planlanan 737 MAX 7, 16-19 Temmuz tarihlerinde uçuş gösterileri ile bir havacılık fuarında ilk kez boy gösterecek. Teknoloji gelişmeler, 737 MAX 7’nin 1.000 deniz mili daha fazla uçmasını ve selefi 737-700’den daha fazla yolcu taşımasını sağlarken, koltuk başına yüzde 18 daha düşük yakıt maliyeti sağlıyor.

Fuarda sergilenen diğer ticari uçaklar arasında Air Italy 737 MAX 8, Biman Bangladesh 787-8, Qatar Airways 777-300ER, CargoLogicAir ve Qatar Airways 747-8 Freighters ve 16-18 Temmuz tarihleri ​​arasında Cargo Village’da yer alacak Boeing Royal Air Maroc 767 Boeing Converted Freighter yer alıyor. Boeing ayrıca, kargo uçakları ailesini ve Hizmet ürünleriyle sunduğu kullanım süresi taahhüdünü sergilemek için Cargo Village’a katılacak.

ABD Savunma Bakanlığı’nın, the AH-64 Apache helikopteri, CH-47 Chinook helikopteri, F/A-18F Super Hornet savaş uçağı, F-15 E Strike Eagle taarruz uçağı veC-17 Globemaster askeri yük taşıma uçağı da dahil olmak üzere birçok Boeing platformunu sergilemesi bekleniyor.

Üst Düzey Katılım

Fuardaki üst düzey Boeing temsilcileri arasında Boeing Yönetim Kurulu Başkanı, Başkan ve CEO’su Dennis Muilenburg, Finans Direktörü ve Kurumsal Performans & Strateji Başkan Yardımcısı Greg Smith ve şirketin üç iş biriminin başkanları yer alacak:

 • Boeing Ticari Uçaklar Başkanı ve CEO’su Kevin McAllister;
 • Boeing Savunma, Uzay ve Güvenlik Başkanı ve CEO’su Leanne Caret;
 • Boeing Global Hizmetler Başkanı ve CEO’su Stan Deal.

Fuardaki diğer üst düzey Boeing temsilcileri şu şekilde olacak:

 • Greg Hyslop, Mühendislik, Test ve Teknoloji, Baş Teknoloji Sorumlusu, Kıdemli Başkan Yardımcısı
 • Ted Colbert, Bilişim Teknolojileri ve Veri Analitiği, Bilişim Kurulu Başkanı ve Kıdemli Başkan Yardımcısı
 • Marc Allen, Boeing International Başkanı

Medya Bilgilendirme Toplantıları

Boeing, Fuar sırasında medya için aşağıda detayları verilen bir seri bilgilendirme toplantısı düzenleyecek. Fuara katılım sağlayan medya Boeing sponsorlu Medya Merkezi ve Boeing’in Medya Şalesi’nden (B 1–6) güncel günlük toplantı programı takip edebilir.

Fuara ilişkin öne çıkan haberler ve güncellemeler ile ilgili Twitter’da @BoeingAirplanes, @BoeingDefense, @Boeing, @BoeingSpace, @BoeingEurope and @BoeingUK hesaplarını, Instagram’da Boeing hesabını ya da online olarak www.youtube.com/user/Boeing ve www.boeing.com takip edebilirsiniz.

Basın mensupları; basın bültenleri, arka plan bilgileri, toplantı ve etkinliklere ilişkin güncel programlar için https://boeing.mediaroom.com sitesini ziyaret edebilir. Basın mensupları ayrıca, Boeing güncellemelerine e-posta yoluyla da abone olabilir:

 • Konu satırına “Farnborough Media Updates” yazarak emily.r.langton@boeing.com adresine e-posta gönderin, ardından adınızı ve medya kuruluşunuzu yazın. “Abonelikten ayrıl” bağlantısını tıklayarak e-posta güncellemelerini devre dışı bırakabilirsiniz.

 

Not: Aşağıdaki listede yer alan saatler Farnborough yerel saatine göre düzenlenmiştir.

16 Temmuz Pazartesi – 19Temmuz Perşembe

 

737 MAX 7 Akredite basın mensupları için turlara açık olacak:

 • 16 Temmuz Pazartesi– 11.00-11.30
 • 17 Temmuz Salı – 11.00 – 11.30, Dijital ve analitik etkin jet. Dijital evrim çağında bilgi altyapısında temel değişikliklere sebep olan endüstri değiştiren uygulamaların ön izlemesi.
 • 18 Temmuz Çarşamba –11.00-11.30

 

17 Temmuz Salı

09.30 Seyahat ve Taşımacılığın Geleceği – Boeing Exhibit Theatre, P7 opposite Hall

Boeing Teknoloji Direktörü Greg Hyslop ve Boeing HorizonX Başkan Yardımcısı Steve Nordlund, Boeing’in yeni nesil ticari mobilite sistemleri vizyonunu ve pilotlu ve otonom hava araçlarının aynı ekosistemde güvenli bir şekilde bir arada bulunmasını sağlayacak küresel altyapıyı şekillendirme planlarını açıklayacak.

10.30 2018 Ticari Piyasa Görünümü Boeing Media Chalet Theatre

Boeing Ticari Pazarlama Başkan Yardımcısı Randy Tinseth, ticari uçaklar ve hizmetlere yönelik beklenen talebin son 20 yıllık tahmini olan 2018 Ticari Piyasa Görünümü’nü (CMO) açıklayacak. CMO, havacılık endüstrisindeki en uzun süre yayınlanmış ve en doğru tahminlerden biridir.

11.45 Hava Kargo Taşımacılığının Merak Uyandıran Geleceği Conference Theatre, Cargo Village

Boeing Ticari Pazarlama Başkan Yardımcısı Randy Tinseth, hava kargo pazarı görünümünü ve Boeing’in kargo endüstrisindeki en son büyüme trend analizlerini paylaşacak.

 

15.00 V-22 Ortak Program Ofisi ile Medya Bilgilendirme Toplantısı Lloyd Room, Media Centre Hall 1A

V-22 Program Yöneticisi ABD Deniz Kuvvetleri’nden Albay Matthew G. Kelly, -22 Osprey tiltrotor uçağının mevcut durumu hakkında bilgi verecektir.

18 Temmuz Çarşamba

12.05 Kargo Uçağını GeliştirmekConference Theatre, Cargo Village

Boeing Ticari Uçaklar Ürün Stratejisi ve Uçak Geliştirme Başkan Yardımcısı Mike Sinnett, Boeing’in gelecekteki kargo uçaklarını geliştirme konusundaki görüşlerini paylaşmak üzere panelde yer alacak.

19 Temmuz Perşembe

Boeing Basın Toplantısı Boeing Media Chalet Theatre

Boeing Ticari Uçaklar Ticari Satış & Pazarlama Başkan Yardımcısı Ihssane Mounir ve Boeing Savunma, Uzay ve Güvenlik Global Satış ve Pazarlama Başkan Yardımcısı Jeff Shockey katılımıyla.

20 Temmuz Cuma

10.00             Öğrenciler için Geleceğe Yönelik Konferanslar– Boeing Media Chalet Theatre

Kraliyet Hava Kuvvetleri’nin Chinook helikopterlerinden oluşan filosu ve Birleşik Krallık Boeing Savunma dâhil olmak üzere, tüm Boeing Askeri Uçak operasyonlarını yöneten, pilot ve mühendislerden oluşan ekibin başında yer alan Boeing’in Şef Test Pilotu ve İngiliz Ordusu eski Helikopter Pilotu ve Uçuş Komutanı Richard Pillans deneyimlerini paylaşacak. 2018, Kraliyet Hava Kuvvetleri’nin 100.yılı ve Futures Day gençlik katılımı etkinlikleri ile, Boeing Kraliyet Hava Kuvvetleri’nin FeTeMM(STEM)’i desteklemesini ve yeni nesil havacılara ilham verme hedefini destekliyor. İkinci seans saat 11.00’de yapılacak.

Boeing Hakkında

Dünyanın önde gelen havacılık ve uzay şirketi olan Boeing, ticari ve askeri uçak üretimi birlikte değerlendirildiğinde dünyanın en büyük uçak üreticisidir. Boeing, ayrıca helikopter, elektronik ve savunma sistemleri, füzeler, uydular, fırlatma araçları ve ileri bilgi ve muhabere sistemleri tasarlamakta ve üretmektedir. Şirket, aynı zamanda birçok askeri ve ticari havayolu destek hizmeti de sunmaktadır. Boeing, 150 ülkedeki müşterisine ürün ve destek hizmeti sağlamakta olup Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) en büyük ihracatçılarından biridir. Şirketin geniş kabiliyet alanı içinde; ticari uçak ailemiz için yeni ve daha etkin üyeler geliştirilmesi, network merkezli operasyonlar ile askeri platformların, savunma sistemlerinin ve savaş uçaklarının entegrasyonu, işletme birimlerine uzanan ileri teknoloji çözümler üretilmesi, uçakların elektronik veri aktarım kabiliyetiyle donatılması, hareketli platformlarla bağlantı sağlanması ve müşterilerimiz için finansal çözümler üretilmesi yer almaktadır. Merkezi Chicago’da bulunan Boeing, ABD ve 65’in üzerinde ülkede dünyanın en çeşitli, yetenekli ve yenilikçi işgücünü temsil eden 140.000’in üzerinde kişiyi istihdam etmektedir. Şirketimiz aynı zamanda dünya çapındaki tedarikçilerinde çalışan yüzbinlerce kişinin yeteneklerinden de faydalanmaktadır.