Avrupa'nın en iyisi

0
167

Türk Hava Yolları , son zamanlarda üst üste (üçüncü yıl)  Avrupa’nın en iyi havayolu olarak seçilerek  önemlibir başarıya imza attı.

Rakibi olan hava yollarının bir çoğundan daha fazla  ülkeye uçuş yapan Türk Hava yolları dünya çapında 250 noktaya servis sağlıyor.

Beş uçaktan oluşan filosu ile 1933 yılında kurulan ve Star Alliance üyesi Türk Hava Yolları , uluslararası 207 ve  domestik 43 olmak üzere dünya çapında 250 noktaya uçan ( yolcu ve kargo ) başarılı bir  havayolu şirketidir. 2013 Skytrax araştırmasına göre , Türk Hava Yolları üst üste dördüncü kez ” Güney Avrupa’nın En İyi Havayolu “, üçüncü kez de ” Avrupa’nın En İyi Havayolu Şirketi” seçildi .

2010 yılında dünyanın “En İyi Ekonomi Catering Servisi ” ödülünü kazanan Türk Hava Yolları , bu yıl Skytrax ankettinde dünyanın ” En İyi İş Catering Hizmet ” ödülüne layık oldu .
1997 yılında kurulan havayolu ittifakı Star Alliance üyesi havayolları sayısız ödüle imza atmıştır.

Üye havayolları şunlardır : Adria Airways , Aegean Airlines , Air Canada , Air China , Air New Zealand , ANA, Asiana Airlines , Austrian , Avianca , Brussels Airlines , Copa Airlines , Croatia Airlines , EgyptAir , Etiyopya Havayolları , EVA Air , LOT Polish Airlines , Lufthansa , Scandinavian Airlines , Shenzhen Airlines , Singapore Airlines , South African Airways , SWISS , TAP Portugal , THAI ve Air India . Yeni üye  Avianca Brezilya olarak ilan edilmiştir .

Genel olarak ,Star Alliance 193 ülkede 1.269 havaalanlarına 18.000 ‘den fazla günlük uçuşlar sunmaktadır .

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here