AtlasGlobal “hatların durdurulması söz konusu değildir.”

0
53

Atlasglobal’in KKTC’ye uçuşlarını iptal ettiği iddia edilmişti. Atlasglobal’den yapılan açıklamada uçuşların haftada 14 frekans olarak devam ettiği belirtildi.

Atlasglobal’in İstanbul, Adana ve İzmir’den KKTC’ye yaptığı uçuşları durdurduğunu iddialarına ilişkin Atlasglobal’den yapılan açıklamada uçuşların devam ettiği bildirildi.

Şirketten yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Bugün kamuoyuna yansıyan haberlerde Atlasglobal’in Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti operasyonlarını durdurduğuna dair bir iddia yer almıştır. Ancak Atlasglobal Havayolları olarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti operasyonlarımızla ilgili böyle bir karar aldığımız bilgisi doğru değildir.

25 Nisan sonrası uçuşlarımızda yaz dönemi nedeniyle tarifesel değişiklikler söz konusudur. 25 Nisan itibariyle İstanbul Atatürk Havalimanı – KKTC Ercan Havalimanı uçuşları haftada 14 frekans, İzmir Adnan Menderes Havalimanı –KKTC Ercan Havalimanı uçuşları haftada 4 frekans ve Adana Şakir Paşa Havalimanı –KKTC Ercan Havalimanı uçuşları haftada 3 frekans olarak devam edilecektir. Dolayısıyla hatların durdurulması söz konusu değildir.”