AnadoluJet çocukları heyecanlandırdı

0
210

Halkın havayolu AnadoluJet, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 23 Nisan Kocaeli Uluslararası Çocuk Şenliği, Eğitim ve Eğlence Fuarı’nda çocuklarla buluştu. Bu seneki teması “Barış Manço” olarak belirlenen ve 41 farklı ülkeden yaklaşık bin çocuğun katıldığı şenlikte hem Çocuk Tiyatrosu hem de uçuş simülatörü ile yer alan AnadoluJet, çocuklara unutamayacakları bir gün yaşattı.

Şenlik süresince Boeing 737 uçağının birebir aynı modeli simülatör ile çocuklara uçuş deneyimi yaşatan AnadoluJet, miniklere uçak kullanmanın tarifsiz heyecanını tattırdı. Büyükşehir Belediyesi Fuar Merkezi’ne kurduğu uçuş simülatörü çocuklar tarafından büyük ilgi gören AnadoluJet, simülatör aracılığıyla Anadolu’nun farklı şehirlerini de tanıttı.

Simülasyon kullanımında uzman pilotlar tarafından gerçeğiyle birebir aynı programlar üzerinden uçuş deneyimi yaşayan 2000’e yakın çocuk, Atatürk Havaalanı’na sanal iniş yaparak, pilot olmanın heyecanını yaşadı. Yurt dışından gelen misafir çocuklar da simülatör ile keyifli vakit geçirdi.

Etkinlik esnasında AnadoluJet ekibine simülasyon etkinliğinin Adana, Antalya, Gaziantep, Kayseri, Konya, Mersin ve Van’daki çocuklar için tekrarlanması konusunda yoğun istek geldi. Ayrıca etkinlik katılımcıları AnadoluJet simülatörü ile yaşadıkları keyifli anları sosyal medyada paylaştı.

Untitled-10UOH31_tepe

AnadoluJet Çocuk Tiyatrosu zamanda yolculuğa taşıdı

Ankara’da ve çıktığı Anadolu turnelerinde 155 ilkokul ve 33 bin öğrenci ile buluşan “Lambanın Sihri Hezarfen’in Fikri” adlı oyunu ile şimdiye kadar 92 temsil düzenleyen AnadoluJet Çocuk Tiyatrosu da şenlik kapsamında, Kocaeli Uluslararası Fuar Merkezi Büyük Sahne’de çocuklarla buluştu.

AnadoluJet, evrensel kültüre önemli katkılar veren Türk büyüklerinin hayatlarından yola çıkarak hazırlanan oyunuyla, hayali bir kahraman olan Alaaddin’i, bilim tarihimizin en önemli isimlerinden Hezarfen Ahmet Çelebi’yi ve halk bilgesi Nasreddin Hoca’yı etkinlikte gerçekleştirdiği iki temsil ile aynı sahneye taşıyarak, çocuklara zamanda yolculuk yaptırdı.

AnadoluJet uçuşları ve sosyal sorumluluk projeleri ile ilgili ayrıntılı bilgiye www.anadolujet.com resmi internet sitesinden ve 444 2 538 numaralı çağrı merkezinden ulaşılabilir.

LOJİPORT