AnadoluJet Çocuk Tiyatrosu Anadolu turnesine Kayseri ile devam ediyor

0
191

“MUCİZE SENSİN” ANADOLU TURNESİNE KAYSERİ İLE DEVAM EDECEK

AnadoluJet Çocuk Tiyatrosu’nun yeni müzikli çocuk oyunu “Mucize Sensin”, Anadolu turnesine Kayseri ile devam ediyor. İshak 2. Tekgül tarafından oyunlaştırılarak yönetilen oyun; 28 Aralık 2015 Pazartesi günü, Kayseri İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Kültür Merkezi’nde sahnelenecek.

28 Aralık 2015, Ankara;

MucizeSensin

Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı gerçek hayatta sosyalleştirerek hayal dünyalarını zenginleştirmek amacıyla kurulan AnadoluJet Çocuk Tiyatrosu’nun yeni müzikli oyunu “Mucize Sensin” Kayseri’de sahnelenecek.

Animasyon ve çizgi film kahramanlarının süper yeteneklerinden etkilenen Keremcan adlı karakterin onlar gibi olağanüstü güçlere sahip olmayı istemesini konu alan oyun, çocuklarımızın zihnini karıştıran çizgi filmlerin olumsuz etkisinin yok edilmesini, her çocuğun özel olduğunu, doğaüstü güç diye bir şey olmadığını, çocukların kendileriyle barışık olmalarını sağlamayı ve başarının sırrını gerçekçi ve uygun bir dille anlatıyor.

İshak 2. Tekgül tarafından oyunlaştırılan ve yönetilen oyun, 28 Aralık 2015 Pazartesi günü, Kayseri İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Kültür Merkezi’nde düzenlenecek. Halka açık ve ücretsiz gerçekleştirecek olan oyun, 10.00 ve 11.30 saatlerinde iki seans olarak sahnelenecek.

Mucize Sensin; sezon boyunca AnadoluJet’in uçtuğu kentlerde ücretsiz olarak seyirci ile buluşmaya devam edecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

dört + üç =