2050 yılının uçağını merak ediyorsanız

0
90

airbus 2050 1

Uçağa ilk binişinizde ne kadar heyecanlandığınızı hatırlar mısınız? Şimdi gayet sıradanlaşmış olan uçak yolculukları Airbus‘ın geleceğe ilişkin tasarıları gerçek olursa yeniden heyecan verici bir hal alabilir. Firmanın kuş iskeletini baz alarak tasarladığı akıllı uçak konsepti, şeffaf kabiniyle yolculara gökyüzünde masalsı bir yolculuk vadediyor.

 

airbus 250

2050 yılında kullanıma sunulabileceği düşünülen uçakta her yolcu kendi vücut şekline uyum sağlayan koltuklarda otururken sanal golf oynayıp iş toplantılarına katılabilecek. Üstelik tüm bu aktivitelere şeffaf duvarlardan görülen gökyüzü manzarası eşlik edecek. Kabin konseptinde şimdiki sınıf sisteminin yerine bölgelendirme yapılmış. Canlanma bölgesinde yolcular vitamin ve antioksidanlarla zenginleştirilmiş oksijen solurken rahatlatıcı bir ortam aydınlatması altında aromaterapi alacak. Etkileşim bölgesinde ise yolcular hologramlar aracılığıyla alışverişten spora kadar istedikleri herhangi bir aktiviteyi gerçekleştirebilecek. Akıllı teknoloji bölgesi ise sık uçan yolcuların günlük aktivitelerini yeryüzündeymişçesine gerçekleştirmesine olanak veren bir alan olacak.

Çevreye duyarlı olacağı da açıklanan bu konsept 2050′de gerçeğe dönüşür mü bilinmez, ancak şu haliyle 80′lerin uçuk bilimkurgularından çıkmış gibi durduğuna şüphe yok.

VİDEO

Özge Olcay

https://www.log.com.tr 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here