14 CFR Part 145 yetkisi

0
268
myTECHNIC, Amerikan Sivil Havacılık Otoritesi (FAA) tarafından gerçekleştirilen 14 CFR Part 145 yetkilendirme denetiminden başarı ile geçerek FAA yetkisi almaya hak kazandı.

myteknikmyTECHNIC, Amerikan Sivil Havacılık Otoritesi (FAA) tarafından gerçekleştirilen 14 CFR Part 145 yetkilendirme denetiminden başarı ile geçerek FAA yetkisi almaya hak kazandı. Böylelikle mevcut SHY-145 ve EASA Part 145 bakım yetkilerine ilave olarak, önemli bir yetkiyi daha kabiliyetlerine ekledi.

myTECHNIC, bu yetki kapsamında bakım çıkışı verilmesi talep edilen hava araçlarında/motorlarında/hava aracı parçalarında bakım çıkış sertifikasını 14 CFR Part 145 kurallarına göre yayınlayabilecek.

Daha önce Çin Sivil Havacılık Otoritesi tarafından da yetkilendirilen myTECHNIC, aralarında Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır, Nijerya, Kırgızistan,Tacikistan, Türkmenistan, Afganistan, Pakistan, Hindistan, Bermuda, Rusya gibi birçok ülkenin sivil havacılık otoritesi tarafından da yetkilendirildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Genel Müdür Hüseyin Oflaz; “Bizi bu süreçte de yalnız bırakmayan ve desteklerini esirgemeyen Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü başta olmak üzere, tüm myTECHNIC yönetici ve çalışanlarına ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu yetki ile hizmet ihracatımızı daha geniş bir müşteri kitlesine ulaştırabileceğiz.” dedi.

ulaşımonline

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here