Anasayfa / Güncel Havacılık Haberleri / Venezuela ile İkili Sivil Havacılık Anlaşması ve Mutabakat Zaptı imzalandı

Venezuela ile İkili Sivil Havacılık Anlaşması ve Mutabakat Zaptı imzalandı

Türkiye-Venezuela Ortak İşbirliği Komisyonu (OIK) II. Toplantısı çerçevesinde, 06 Ekim 2017 tarihinde Ankara’da İkili Havacılık Anlaşması ve Mutabakat zaptı imzalandı.

Venezuela ile Karakas’da 6 Eylül 2011’de parafe edilen Hava Ulaştırma Anlaşması, Venezuela heyetinin ülkemizi ziyareti kapsamında Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro huzurunda imzalandı. Sivil Havacılık Genel Müdür Vekili Bahri Kesici ve  Venezuela Ekonomik İlişkilerden Sorumlu Dışişleri Bakan Yardımcısı Ramon GORDILS tarafından imzalanan Anlaşmanın yanı sıra taraflar arasında bir de Mutabakat Zaptı imzalandı.
Söz konusu anlaşma iki ülke arasında haftada 7 frekans yolcu ve haftada 7 frekans kargo seferi düzenlenmesine imkân tanımaktadır. THY, hâlihazırda, İstanbul (IST) – Havana(HAV) – Karakas (CCS) – İstanbul (IST)  hattında 20 Aralık 2016 tarihinden bu yana haftada 3 frekans olarak seferlerine devam etmektedir.  Anlaşma ve Mutabakat Zaptının ilerleyen dönemlerde iki ülke arasındaki seferlerin artışına katkı sağlayacağı öngörülmektedir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
Kaynak:shgm.gov.tr
 Konuyla ilgili daha önceki haberimiz TIKLA

 

Hakkında Zeynep Kali

İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu. 15 Yıl Havacılık sektöründe çalıştı. Uçakları,yolcuları ve yolculukları çok sever. Farklı insanlar tanımak,tanımadığı şehirlerin sokaklarında dolaşmak en hoşlandığı şeydir. Bir kız çocuğu annesidir. Sitemizin Yazı İşleri Müdürüdür

Bunada Gözatın

RYANAIR’DE GREV

Ryanair gelecek hafta 600 uçuşu etkileyecek en büyük grevin gerçekleşeceğini açıkladı DUBLIN (Reuters) – Ryanair, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

<