THY Teknik Mühendis Çalışma Arkadaşları Arıyor

0
170

GENEL NİTELİKLER

Mühendis Arıyoruz

 

Turkish Technic, yüksek nitelikli teknik ve uzman personeliyle, başta THY A.O. olmak üzere, dünyanın her ülkesinden gelen onlarca hava yolu şirketine ait uçakların motor ve komponentlerine yaptığı bakımlarla ve bu şirketlere vermiş olduğu mühendislik hizmetleriyle havacılık sektöründe fark yaratmaya devam ediyor.

Güvenilirliği, tecrübesi, rekabetçi yapısı ve kalite odaklılığı ile dünyanın en önemli havacılık bakım-onarım ve mühendislik kuruluşları arasına giren Turkish Technic ailesinin bir parçası olmak isteyenMühendis çalışma arkadaşları arıyoruz.

 

Turkish Technic

 

Mühendislik alanında; uçaklara uygulanacak modifikasyon ve kontrollerin belirlenmesi ve mühendislik hizmetinin verilmesi, filoya dahil olacak ya da filodan çıkacak uçakların teslim alma projelerinin ve iade/teslim süreçlerinin koordine edilmesi faaliyetlerini sürdürür.

Komponent Bakım alanında; 30’un üzerinde atölyesi ile Uçak/Motor/İniş Takımı komponentlerinin bakım ve onarım hizmetlerini verir.

Uçak Bakım alanında; planlı ve önleyici bakım faaliyetlerini gerçekleştirerek, bakıma girecek uçaklar için bakım planı hazırlanması ve hazırlanan bakım planına uygun olarak bakımın takibinin yapılması, ilgili bakımlar gerçekleştirilirken mekanik, aviyonik ve yapısal anlamında mühendislik hizmetlerinin sağlanması, uçak ve komponent modifikasyonları, yapısal parçaların imalatı, kompozit yapıların tamiri ve uçak boya işlemlerinin yapılması faaliyetlerini sürdürür.

Hat Bakım alanında; planlı veya plansız arıza giderme işlemlerinin, uçuşa elverişliliğin sağlanması adına uygulanması gereken periyodik bakım kartlarının ve bunların yanısıra A ve altındaki bakımların uygulanması faaliyetlerini sürdürür.

Üretim Planlama alanında; uçak bakım hizmetinin üretilebilmesi için insan kaynağının verimli şekilde değerlendirilmesinin yanında, hangar yeri ve tesis yatırımlarının planlanması ve uçak bakım hizmetinde kullanılacak malzemenin ve ekipmanın tüm bakım lokasyonlarında en uygun seviyede bulundurulması için çalışır.

 

 Genel Kriterler

• T.C. vatandaşı olmak,

• 01.01.1989 tarihi ve sonrasında doğmuş olmak,

• Adli sicil ve adli sicil arşiv kaydı bulunmamak,

• Erkek adaylar için; askerliğini yapmış, askerlikten muaf veya askerliği tercihen en az 1 yıl tecilli olmak,

• Daha önce THY A.O. veya iştiraklerindeki görevlerinden disiplinsizlik nedeniyle ayrılmış olmamak,

• Seyahat engeli olmamak; uluslararası projelerde görev alabilecek ve proje terminlerine uygun tempoda çalışabilecek olmak,

• THY Teknik A.Ş. tarafından yapılacak olan İngilizce sınav ve mülakatında başarılı olabilmek. İngilizce seviyesini 01.05.2017 tarihi itibariyle en az YDS 60, TOEFL IBT 72, IELTS Academic 6değerlerinde olduğunu belgeleyebilen adaylar tercih sebebidir.

• Üniversitelerin, aşağıdaki bölümlerinden lisans derecesinde mezun olmak (yurt dışı üniversitelerden mezun olan adayların bu bölümler için YÖK denklik belgesini ibraz etmesi zorunludur.)

 Uçak Mühendisliği

 Uzay Mühendisliği

 Uçak ve Uzay Mühendisliği

 Makine Mühendisliği

 Elektronik Mühendisliği

 Elektrik Mühendisliği

 Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği

 Elektrik-Elektronik Mühendisliği

 Mekatronik Mühendisliği

 Endüstri Mühendisliği

 Endüstri ve Sistem Mühendisliği

 İşletme Mühendisliği

 Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği

 Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği

 Otomotiv Mühendisliği

 

 Aranan Nitelikler

• Araştırmacı bir kişiliğe sahip, yeni konuları öğrenmeye açık,

• Teknolojiyi ve yenilikleri takip eden,

• Aktif sorumluluk ve inisiyatif alabilen,

• Koşullara kolay adapte olarak çözüm üretebilme becerisine sahip,

• İletişim ve koordinasyon yeteneğine sahip, takım çalışmasına yatkın, motivasyonu yüksek,

• Analitik düşünme ve problem çözme yeteneğine sahip olan,

• İş disiplinine sahip ve zaman yönetimi konusunda başarılı,

 

Sosyal İmkânlar:

THY Teknik A.Ş. çalışanlarına önemli sosyal olanaklar sağlar. Geniş bir bölgeye yayılmış servis ağı, yemek, özel sağlık sigortası, çalışan aileleri için sunulan özel sağlık sigortası indirimleri, doğum, emzirme, ölüm, evlenme yardımları, kadın çalışanlar için kreş imkanı ya da yardımı, ücretsiz ve indirimli yurt içi/yurt dışı uçuş imkanları, vize kolaylığı, tüm dünyada anlaşmalı konaklama olanakları söz konusu hizmetler arasında yer alır.

 

Başvuru Şekli ve İzlenecek Yol 

• İlan başvuru tarihleri: 21.05.2019 – 01.07.2019 

• İlan kriterlerini sağlayan adaylara, 13.07.2019 tarihinde sınav uygulaması yapılacaktır.

• İngilizce dil belgesi sahibi olan adayların ilan başvurusu esnasında dil belgelerini Kariyer.net’te CV’lerine ek dosya olarak eklemeleri gerekmektedir.

• Çalışma süresince Turkish Technic operasyonunun olduğu tüm yerlerde görevlendirme yapılabilir.

“Mühendis Çalışma Arkadaşları” iş ilanı için tüm detaylara linke tıklayarak ulaşabilirsiniz: https://turkishtechnic.com/is-ilanlari

https://www.kariyer.net/is-ilani/turk-hava-yollari-teknik-a-s-muhendis-2314943

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here