Anasayfa / Boeing Haberleri / THY 40 Adet Boeing 787 Dreamliner Sipariş Edecek
A Boeing 787-9 in Turkish Airlines livery (PRNewsfoto/Boeing)

THY 40 Adet Boeing 787 Dreamliner Sipariş Edecek

Boeing ve Türk Hava Yolları dün, havayolunun 40 adet 787-9 Dreamliner sipariş etme niyetini açıkladı.

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı M. İlker Aycı, “787 Dreamliner teknolojik açıdan dünyadaki en gelişmiş uçaktır” dedi. “Bu Dreamliner’ları satın alma amacımız, 3. Havaalanı’ndaki geniş gövdeli uçaklara olan talebi karşılamak, Cumhuriyet’in 100. yıldönümünde filo kapasitemizi daha da güçlendirmek ve yolcu memnuniyetini artırmaktır” dedi.

Boeing Ticari Uçaklar Başkan ve CEO’su Kevin McAllister, “Türk Hava Yolları mükemmel bir ortak ve bizlere ve 787 Dreamliner’e olan güvenine değer veriyoruz” dedi.

Boeing ve hükümet ayrıca Türkiyedeki havacılık sektörünün büyümesini desteklemek üzere Türkiye Ulusal Havacılık ve Uzay Konferansı Girişimi’ni de düzenliyor bu da Boeing’in piyasadaki varlığını güçlendiriyor.

Boeing Başkan Yardımcısı Ray Conner, “Boeing’in Türkiye ile olan ilişkisi 70 yılı aşkın bir süredir devam ediyor, biz uzun vadeli ortaklıklar kuruyoruz” dedi. “Türkiye ile birlikte çalışarak işbirliğini bir adım ileriye taşıyoruz. Boeing’in pazardaki varlığını genişletmek ve Türk havacılık endüstrisinin büyümesini hızlandırmak için çalışacağız” dedi.

Boeing,Türkiye ile 1940’lardan beri süren karşılıklı ilişkiler yürütüyor. Boeing, Türk havayollarına ticari jet uçakları sağlayan, Türk havacılık endüstrisinin önemli ve güvenilir bir ortağı.

İçerik:http://boeing.mediaroom.com/

A Boeing 787-9 in Turkish Airlines livery (PRNewsfoto/Boeing)

Hakkında Zeynep Kali

Bunada Gözatın

Türk Hava Yolları Ankara’yı Avrupa’nın dört bir yanı ile buluşturuyor

Türkiye’nin bayrak taşıyıcı havayolu Türk Hava Yolları bu ay sonu itibariyle Ankara’dan yurt dışına başlatacağı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir