Anasayfa / Havacılık / LOGITRANS FUARI YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

LOGITRANS FUARI YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

LOGITRANS FUARI YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

Bu yıl 13. kez düzenlenen Logitrans Fuarı’nda sektör paydaşları ile bir araya geldi. 13-15 Kasım 2019 tarihlerinde düzenlenen fuara yerli ve yabancı sektör temsilcileri büyük ilgi gördü.

Açılışını EKO MMI Fuarcılık İdari Direktörü İlker Altun, Türkiye Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Tehlikeli Mal ve Kombine Taşımacılık Düzenleme Genel Müdürü Cem Murat Yıldırım, Almanya Federal Ulaştırma ve Dijital Altyapı Bakanlığı Lojistik Bölüm Başkanı Peter Lüttjohann, Messe München Yönetim Kurulu Üyesi Gerhard Gerritzen ve UTİKAD Başkanı Emre Eldener’in yaptığı fuar, bu yıl 24 ülkeden 158 katılımcıya ev sahipliği yaptı. Fuar boyunca düzenlenen panellerde lojistik gündemine dair önemli konular değerlendirildi. Fuarın ikinci gününde ise Atlas Lojistik Ödülleri sahiplerini buldu. Kategorilerin titizlikle belirlendiği ödül töreninde; 83 aday arasından 27 firma ödül almaya layık görüldü.

13-15 Kasım 2019 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşen Logitrans Uluslararası Fuarı’nda UTİKAD hem üyeleriyle hem de sektör paydaşları ile bir araya geldi. Lojistik sektörüne yönelik yenilikçi yaklaşımların yer aldığı fuarda UTİKAD, 10. Hol 220 numaralı stantta hem üyelerini hem de sektör paydaşlarını ağırladı. UTİKAD standı üç gün süren fuar boyunca yerli ve yabancı birçok konuğun yanı sıra fuarın açılışına katılan T.C Ulaştıma ve Altyapı Bakanlığı Tehlikeli Mal ve Kombine Taşımacılık Düzenleme Genel Müdürü Cem Murat Yıldırım’ı da konuk etti. Litvanya, Fransa, Almanya, Avusturya, Irak ve İranlı lojistik sektörü temsilcilerine Türk lojistik sektörü hakkında bilgi verildi. Bunun yanı sıra uluslararası basından birçok önemli isim UTİKAD standını ziyaret etti.

Asya ve Avrupa’yı birbirine bağlayacak Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu hattının önemine fuarda dikkat çekildi.
Bu doğrultuda demiryolu taşımacılığı ülke temsilcileri ve firmaları ön plana çıktı.
Havayollarını temsilen Turkish Cargo , Lufthansa Cargo , Qatar Airways cargo ve FlyDubai temsilcisi GE Havacılık standlarında hareketlilik sözkonusuydu.
Hava kargo acentaları arasında DSV ve Arkas en haraketli standlardı.
Yazılım şirketlerinin fuara yoğun ilgisi vardı, lojistik sektörününde dijitalleşmenin doğurduğu ihtiyaçlar yadsınamaz. Lojistik firmalarının yazılım ve dijitalleşme ihtiyaçları açısından çok faydalı bir fuar oldu.
Kargo yazılım şirketleri Soft, Xinerji, Ulukom ve Select firmaları fuarda standları ile müşterilerine ürünlerini tanıttılar. Xinerji ve Soft firmaları hem ekipleri hemde büyük standları ile göz doldurdu.
23 yabancı ülkeden katılım sağlanan fuarda kara ve denizyolu firmaları çoğunluktaydı.
Lise ve üniversite lojistik öğrencileri fuara her zamanki gibi ilgi gösterdiler.
Son gün çok öenmli bir konferansa ev sahipliği yaptı fuar ” Hava kargo ve E-ticaret “. Yakın zamanda çok sık karşımıza çıkacak bu konu hakkında panelistler açıklamlarda bulundular.
Sonuç olarak standı olan olmayan bir çok lojistik firması fuara katıldı ve sektör bir araya geldi. Sohbetler edildi, karşılıklı fikir alış verişinde bulunuldu.
No alternative text description for this imageNo alternative text description for this imageNo alternative text description for this imageNo alternative text description for this imageNo alternative text description for this imageNo alternative text description for this imageNo alternative text description for this imageNo alternative text description for this imagea group of people sitting at a tablea group of people sitting at a tableNo alternative text description for this imageNo alternative text description for this imageNo alternative text description for this imageNo alternative text description for this imageNo alternative text description for this imageNo alternative text description for this imageNo alternative text description for this imageNo alternative text description for this imageNo alternative text description for this imageNo alternative text description for this imagea group of people posing for the cameraa group of people standing around a planeNo alternative text description for this imageNo alternative text description for this imageNo alternative text description for this imageNo alternative text description for this imageNo alternative text description for this imageNo alternative text description for this imageNo alternative text description for this imageNo alternative text description for this imageNo alternative text description for this imageNo alternative text description for this image

Hakkında Mehmet Kali

Bunada Gözatın

Air Astana Kargo Filosunu Kurdu

Kazakistan’ın ulusal taşıyıcısı Air Astana, kargo filosu için daha önce yolcu taşıyan 3 adet eski …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

<