Anasayfa / Emirates Haberleri / Emirates’ten uçakta “50 Mbps” internet 

Emirates’ten uçakta “50 Mbps” internet 

Emirates, birçok insanın karada alamadığı internet hızını gökyüzünde 50 Mbps olarak sunmaya hazırlanıyor.

Birleşik Arap Emirlikleri merkezli resmi havayolu şirketi Emirates, birçok insanın karada alamadığı internet hızını gökyüzünde sunmaya hazırlanıyor.

Havacılık konusunda ilklere imza atmayı seven Emirates, bu sefer yüksek hızlı internet konusuyla gündemde. Oldukça genç bir filoya sahip olan şirket, yaptığı açıklama ile Inmarsat Global Express (GX) için Thales ile ortaklık kurduğunu açıkladı. Bir uçak uydu çözümü olan Inmarsat Global Express (GX), yolculara gökyüzünde 50 Mbps kablosuz internet sunacak. Bu hizmet şirketin siparişini verdiği 150 adet Boeing 777X içinde yer alacak ve uçakların teslim edilmesiyle göreve başlayacak. Yolcularına Wi-Fi hizmeti sunmak için şimdiye kadar 200 milyon dolardan fazla harcadığını belirten şirket, mevcut sistemi ayda 800 bin yolcunun kullandığını söylüyor.

Emirates, gökyüzünde 50 Mbps hız ile sınırları zorlayacak

50 Mbps hız mevcut hızlar düşünüldüğü zaman gerçekten harika görünüyor. Özellikle uzun yolcuklarda kişilere büyük bir esneklik getirecek hız, belirtildiği kadarıyla tüm yolculara eşit dağıtılacak. Üzerinde bir uydu anteni yer alacak 777X modelleri, birden fazla Wi-Fi erişim noktası ile 50 Mbps hızı herkesin almasını sağlayacak. Şu an ekonomi sınıfı yolcularına ücretsiz olarak sadece 20 MB internet sunan şirket, umuyoruz hızı arttırdığı zaman kotayı da normal bir seviyeye getirir.

Kaynak:http://www.turkiyeturizm.com/

Hakkında Zeynep Kali

İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu. 15 Yıl Havacılık sektöründe çalıştı. Uçakları,yolcuları ve yolculukları çok sever. Farklı insanlar tanımak,tanımadığı şehirlerin sokaklarında dolaşmak en hoşlandığı şeydir. Bir kız çocuğu annesidir. Sitemizin Yazı İşleri Müdürüdür

Bunada Gözatın

Kaan Air Orman Yangınlarıyla Mücadele sezonuna hazırlanıyor

Kaan Air, 2018 model Kamov KA32 tipi helikopterler ile Orman Yangınlarıyla Mücadele sezonuna hazırlanıyor Rus …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

<