Anasayfa / Havacılık / Bolluğun Önündeki Engeller

Bolluğun Önündeki Engeller

Bolluk her ne kadar fiziksel ortamda gördüğümüz şeyler olsa da önünde onu engelleyen duygusal tutumlarımız olabilir. Ruhsal alanda çalışma yapan uzmanlar bolluğun oluşumuna ve devamına en büyük engeller negatif duygularımız olduğunu ifade etmekte ve onları temizleme üzerine çalışmalar yapmamızı önermektedir. Ne tür duygular bolluğu kendimize çekmemizi ve yaşamamızı engellemektedir:

1- DARGINLIK- İÇERLEME,

2- ÖFKE DUYMA,

3- KİN BESLEME,

4- KISKANÇLIK- HASET,

5- AÇGÖZLÜLÜK,

6- ŞÜPHE- ENDİŞE,

7- SIZLANMA- SÖYLENME- ENDİŞE.

Dargınlık- İçerlenme; Dargınlık çok istediğimiz birşeyin bizim için olmaması olabilir, ya da işte istediğimiz pozisyonu almamak, istediğimiz sonuçların gelmemesi. Neyin bizim için hayırlı olduğunu o zaman sürecinde bilemeyiz. Bu nedenle negatif duyguda kalıp, mevcut durumda olanları da görmemeyi seçmek yerine bu duyguları dönüştürmek üzere çalışmak daha iyi değil midir?

“Kırgınlıklar stress yaratır, kalbi kitler, gözleri şüpheyle doldurur.” Maryann Ehmann /Koç

Öfke Duyma; öfke duymak ve onu tutmak zehiri kendimiz içip karşı tarafın ölmesini beklemek gibi zehirleyici duygudur. Bunun yerine öfkenin arkasındaki karşılanmamış ihtiyacınızı tespit edip, sağlıklı şekilde gidermeniz hayatınıza rahatlık, huzur ve neşe getirecektir. Bu da bolluk değil midir?

Yazının devamını okumak için tıklayın….

Nilgün Yetiş

Dönüşüm Liderliği ve Yönetim Koçu

www.nilgunyetis.com

 

Hakkında Nilgün Yetiş

Ben Nilgün Yetiş, İş ve başarı koçuyum. Danışanlarıma potansiyellerini açığa çıkararak keyifli, doyumlu, başarılı ve kazançlı işe ve hayata sahip olmayı gösteriyorum. 10 yılı aşkın şirket kurulumu, yöneticilik & liderlik deneyimim, kişisel gelişim ve koçluk eğitimlerim ile; yaratıcılık, mitoloji, Jung Psikoloji'si, liderlik, enerji ve beden çalışmalarını kullanarak danışanlarımın önlerinde oluşturdukları engelleri aşmalarını, gerçekleri ile tanışmalarına, istedikleri yaşamı ve işi yaratmalarına yardımcı oluyorum. Her insanın içinde açığa çıkmayı bekleyen yaratıcılık ve yetenekler olduğuna ve bunlarla doğru şekilde temas edildiğinde dünyaya eşsiz hediyelerini sunarak keyifli ve zengin bir hayat yaşayacaklarına inanıyorum. İş ve hayatta özgüven, keyifli bir çalışma alanı, yaşam sitili ve zenginlik oluşturmak benim için büyük bir zevk ve keyif alanım.

Bunada Gözatın

Türk Hava Yolları Ankara’yı Avrupa’nın dört bir yanı ile buluşturuyor

Türkiye’nin bayrak taşıyıcı havayolu Türk Hava Yolları bu ay sonu itibariyle Ankara’dan yurt dışına başlatacağı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir