Zeytin Çekirdekleri korosu, 15 Mayıs saat 14:30’da Tophane Antrepo 1’de konser verecek

0
167

Pegasus’un havayolu ulaşım destekçisi olduğu, Ayvalık ilçesinde yaşayan çocuk ve gençlerin sosyal gelişimlerini güçlendirmeyi hedefleyen “Zeytin Çekirdekleri”nin “Beni Duyuyor musun?” adlı korosu, 20 koristin katılımıyla İstanbul’da konser verecek. Zeytin Çekirdekleri korosunun konseri 15 Mayıs Pazar günü saat 14:30’da Tophane’deki Antrepo 1 Sergi Salonu’nda gerçekleşecek. Müzik, sanat ve spor yoluyla çocuklara “iyi insan-iyi toplum, mutlu insan-mutlu toplum” yolculuğunu sağlamayı amaçlayan; Ayvalıklı çocuklara ücretsiz müzik, sanat ve spor eğitim programları sunan Zeytin Çekirdekleri Projesi, 2014 yılı Haziran ayından bu yana faaliyetlerini sürdürmekte.

Zeytin Çekirdekleri Projesini desteklemek amacıyla kurulmuş olan Zeytin Çekirdekleri Derneği, yaz boyunca Kadıköy Belediyesi, Boğaziçi Üniversitesi ve Robert Kolej gibi çeşitli eğitim kurumları ve STK’ların desteği ile pek çok etkinlikte iş birliği yaparak seslerini daha geniş kitlelere duyurmayı hedefliyor.

zeytin çekirdekleri

Zeytin Çekirdekleri Hakkında

Zeytin Çekirdekleri Projesi; Ayvalık Belediyesi, Ayvalık Kaymakamlığı, Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, projeyi yürütmek üzere kurulan Zeytin Çekirdekleri Derneği, ilçede bulunan okulların yönetimleri, Kadıköy Belediyesi Çocuk Sanat Merkezi ve sayısı 40’a yaklaşan gönüllü sanatçı, akademisyen, eğitmen, proje gönüllüsünün desteği ile Ayvalık’ta yaşayan çocukları müziğe, güzel sanatlara, spora, bilimsel ve zihinsel faaliyetlere ulaştırmak için faaliyetlerini sürdürüyor. Pegasus Hava Yolları da 2015 yılından bu yana Zeytin Çekirdekleri Projesi kapsamında düzenlenen etkinlikler için seyahat eden eğitmenlerin farklı şehirlerden Ayvalık’a ulaşımını ücretsiz olarak sunuyor. Zeytin Çekirdekleri Projesi, 2 yıla yaklaşan süredir düzenlediği etkinliklerle 750 çocuğa ve 21 okula ulaştı.

Proje ile ilgili detaylı bilgiye ve gelecek dönemde gerçekleştirilecek etkinliklere zeytincekirdekleri.org adresinden aşağıdaki sosyal medya hesaplarından ulaşılabilir.

https://www.facebook.com/Zeytin.Cekirdekleri.Ayvalik/

Twitter: @zcekirdekleri

Instagram: zeytin_cekirdekleri

Pegasus Hava Yolları Hakkında

1990 yılında charter uçuşlarla havacılık sektörüne giriş yapan Pegasus, 2005 yılında ESAS Holding tarafından satın alınarak düşük maliyetli iş modelini benimsemiştir. Pegasus, uygun ücretle ulaşım imkânı sunan, Türkiye’nin lider düşük maliyetli havayoludur. Hava yolu ile yolculuğun herkesin hakkı olduğuna inanan Pegasus, uyguladığı “low cost (düşük maliyetli hava yolu)” modeli ile misafirlerine uygun fiyatlı, zamanında kalkan ve genç uçaklarla seyahat etme imkânı sağlamaktadır. Pegasus, misafirlerini 33’ü yurt içinde, 70’i yurt dışında olmak üzere toplam 41 ülkede 103 noktaya ulaştırmakta ve İstanbul Sabiha Gökçen üzerinden Türkiye ile Avrupa, Kuzey Afrika, Ortadoğu, Rusya, Orta Asya arasında bağlantılı uçuşlar gerçekleştirmektedir. Pegasus, 2012 yılında Airbus firmasıyla imzaladığı ve teslim tarihindeki tutarı yaklaşık 12 milyar USD olan, 25 adedi opsiyonlu 100 uçaklık filo siparişi ile sipariş verdiği tarih itibariyle Türk Sivil Havacılık tarihinde bir seferde verilmiş en büyük siparişe imza atmıştır.

zeytinç