Yüksekova Havalimanı inşaatında son durum

0
290

Yüksekova havalimanı SON

DHMİ Genel Müdürü Serdar Hüseyin Yıldırım ve Alt Yapı Yatırımları Genel Müdürü Fatih Turan, Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde yapımı devam eden Yüksekova Havalimanı inşaatı çalışmalarında incelemelerde bulundular.

 

Hakkari Valisi Yakup Canbolat ile Yüksekova Kaymakamı İbrahim Çenet’den çalışmalar hakkında bilgi alan heyet, yapılan çalışmaları da denetledi. Çalışmalar hakkında bilgi veren DHMİ Genel Müdürü Serdar Hüseyin Yıldırım, “Bizim için çok önemli olan Hakkari Yüksekova Havalimanı’nı en kısa zamanda hizmete sunmak için bugün buradayız. Bunun için gerekli görüşmeleri ve incelemelieri yaptık, sorumlularla konuştuk. Görüyoruz ki çok az bir yolumuz kalmış” dedi.

 

En kısa zamanda havalimanını hizmete açmak istediklerini ifade eden Genel Müdür Yıldırım, “Tabi şu tarihte diye telaffuz etmek doğru olmaz, çünkü teknik bir iştir bu. Ama en kısa zamanda inşallah bölge insanının hizmetine girecektir ve çok da güzel bir havalimanı olarak girecektir. Diyebilirim ki bölgedeki en güzel havalimanlarından biri olmuştur. Hatta sınır ötesine bile hizmet edebilecek bir havalimanı olacaktır.” şeklinde konuştu.

 

Havalimanının açılışından sonra bölge insanının ekonomik olarak rahatlayacağını ifade eden Yıldırım, “Gelen giden insan sayısı artacaktır ve bu ahaliye yansıyacaktır. Bu manada buranın çehresi değişecektir.” dedi.

 

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Altyapı Yatırımları Genel Müdürü Fatih Turan ise Vali ve Kaymakam’a teşekkür ederek “Onların projeyi sahiplenmesiyle bugünlere geldik. Yılın ilk yarısında inşallah havalimanına ilk uçak inecek. Ondan  sonra ilk fırsatta tarifeli seferler devreye girecek. Bu havalimanının yöre ve bölge açısından öneminin farkındayız.” ifadelerini kullandı.