Uçak Kabin İçi Bakım Elemanı Eğitim Programı

0
100

thy teknik iş ilanıİŞKUR İstanbul İl Müdürlüğü, Kapadokya Meslek Yüksekokulu (İstanbul Sabiha Gökçen Yerleşkesi) ve Türk Hava Yolları Teknik işbirliği ile havacılık sektörünün ihtiyaçlarına yönelik Uçak Kabin İçi Bakım Elemanı Eğitim Programı düzenlenecektir. Eğitimi başarıyla bitiren kursiyerler uçak kabin içi bakım-onarımı alanındaki çalışmalara “İşçi” pozisyonunda destek verebilecek yetkinlik düzeyine gelecek şekilde 3 ay süreyle eğitimden geçirileceklerdir. Eğitimlerin teorik bölümleri İstanbul’da Kapadokya Meslek Yüksekokulu Sabiha Gökçen Yerleşkesinde, uygulama ve pratik bölümleri ise yine İstanbul’da THY Teknik tesislerinde yapılacaktır.

 

Kursa kabul edilecek adayların; düzenlenecek “Genel Yetenek” ve “Görsel Dikkat” testlerinden başarılı olmaları ve mülakattan iş için uygunluk almaları gerekmektedir.

Yazılı sınavlar ve mülakatlar neticesinde programa başlamaya hak kazananlar, program boyunca İŞKUR tarafından belirlenen oranda maddi yardım alacak, iş kazası ve meslek hastalığı primleri İŞKUR tarafından yatırılacaktır. Programı tamamlayan kursiyerlerin en az %50’si “THY Teknik” başarı kriterleri doğrultusunda değerlendirilip, uygun görülenler istihdam edileceklerdir.

 

Aranan Nitelikler:

• Teknik Liseler veya Meslek Yüksekokullarının

– Mekatronik

– Makine / Motor / Makine Resim ve Konstrüksiyon / Talaşlı Üretim

– Otomotiv / Otomotiv Teknolojisi

– Endüstriyel Otomasyon – Elektronik / Kontrol ve Otomasyon Teknolojisi

– İklimlendirme ve Soğutma / Gaz ve Tesisatı Teknolojisi / Tesisat

– Lastik Teknolojisi

– Mobilya Dekorasyon

– Biyomedikal Cihaz Teknolojisi / Biyomedikal Teknolojisi / Elektrikli Cihaz Teknolojisi

– Teknik Eğitim

– Elektrik / Elektronik

veya ilgili teknik bir bölüm/alan mezunu olmak,

 

• TC Vatandaşı olmak,

• İşe kabul edilmesi halinde vardiyalı çalışabilecek durumda olmak,

• Sabıka kaydı bulunmamak,

• Başvuru sırasında 30 yaşından büyük olmamak,

• Herhangi bir sağlık problemi bulunmamak (Renk körlüğü, iki göz arası 4 Dioptriden fazla göz bozukluğu, duyma bozukluğu, BMI dengesizliği vb. ağır veya ince işçilik gerektiren işlere engel teşkil edebilecek rahatsızlıklar),

• Teorik ve pratik eğitimler süresince İstanbul’da ikameti ve kursa kesintisiz devamı kabul etmek.

Önemli Notlar: 

– Başvurunuzun işleme alınabilmesi için okul/bölüm ve iletişim bilgilerinizi eksiksiz giriniz. 

– Sınav daveti SecretCV üzerinden THY Teknik tarafından yapılacaktır.Sınav daveti almayan adaylar alım sürecine dahil edilmeyeceklerdir.

– Adayların ek olarak İŞKUR portalı üzerinden bir hesap oluşturup (daha önce oluşturulmuş ise mevcut hesap kullanılabilir) “Aktif İşgücü Programları” “Meslek Edindirme Kursları” ekranından 286234, 286236, 286240, 286242, 286243, 286244, 286248, 286251 numaralı kurslardan herhangi birisine başvuru yapmaları gerekmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here