Türkiye’nin Online Nakliye Platformu

0
167

transportx11

LOJİSTİK SEKTÖRÜNÜN E-BULUŞMA NOKTASI!

18-20 Kasım 2015 tarihinde İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenmiş olan Uluslararası Logitrans Transport ve Lojistik Fuarı’nı gezerken Transportx.com standını görmüş ve Transportx.com’un Proje Koordinatörü Burcu Doğantekin ile kısa bir sürede olsa amaç ve hedeflerini konuşma şansım olmuştu.

burcu transportxTaşıyıcıları ve yük sahiplerini aracısız bir araya getirmeyi amaçlayan Transportx.com Online Nakliye Platformu son üç yıldır nakliye sektörüne farklı bir alan yaratmaya çalışıyor.

Nakliye sektörüne online bir portal olarak girmek gerçekten kolay değil. Sistemi tanıdıktan sonra epey yol aldıklarını ve geniş bir kitleye ulaştıklarını farkettim.

Kara, deniz ve hava yolu taşıyıcılarından sonra şimdide demiryolu taşıyıcıları ile yeni müşterileri sistem üzerinde buluşturmaya hazırlanan platform, hem web tabanlı sitesi hem de yakında markete çıkacak olan mobil uygulaması ile sektördeki payını pekiştirmeyi planlıyor.

 

 

Demosunu kullanma fırsatını bulduğumuz sistem ile tespitlerimiz;

1-Transportx.com online nakliye platformu taşımacılık hizmetleri veren bir site. Yurtiçi ve Yurtdışı taşımaları olan, hizmet alan veya hizmet veren tüm firmalar için önemli bir çözüm aracı olabilir. Dünyada ve Türkiyede benze siteler mevcut. Açıkçası üyelerin kalitesi ve kullanıcı dostu arayüz olarak diğer benzerlerinin önüne geçiyor.

2- Talepler gerçek ve güncel. Bu gerçekten önemli bir unsur. Geçerliliği kalmayan taşımalar sistemden çıkarılıyor. Hızlı ve rekabetçi bir ortam yaratılmış.

3- En önemli unsur güven. Nakliye sektörü dolandırıcılık olaylarına aşinadır. Hiç ummadığınız anda hiç ummadığınız kişiler sizleri zor durumda bırakabilir. Bu sitede bu konuda bir açık göremedim. Tüm firmaların yasal anlamda zorunlu olarak bulundurmaları gereken tüm belgeler sistem tarafından isteniyor. Şirket profillerinde tüm belge ve sertifikalar sunuluyor. Sistem taşıyıcı ve taşıtıcı arasına girmiyor aksine güvenli bir iletişim ağı oluşturuyor.

Kullanmayı düşünenler için Transporx.com müşteri tarafına ücretsiz hizmet veriyor. Taşıyıcı tarafında ise yeni kullanıcılarına 30 günlük ücretsiz deneme hakkı tanıyor.

Detaylı bilgi www.transportx.com sitesinden alınabileceği gibi info@transportx.com adresinden de müşteri temsilcileri ile 7/24 iletişime geçilebiliyor.