Türkiye’den ilk kez Makedonya Ohrid’e direkt uçuşlar başlıyor

0
55

OnurAir ve Tatilbudur.com İstanbul-Ohrid uçuşlarına başlıyor

Onur Air 15 Nisan itibariyle İstanbul-Ohrid uçuşlarına başlıyor. Türkiye’den ilk kez düzenlenecek direkt uçuşlarda bilet fiyatları vergiler dahil 64 Avrodan başlıyor. Tatilbudur.com işbirliğiyle, bir haftalık Ohrid turları da 249 Avrodan başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.

TAV Havalimanları tarafından işletilen Ohrid Havalimanı’na İstanbul’dan direkt uçuşlar ilk defa Onur Air tarafından başlatılıyor. Makedonya’nın UNESCO koruması altındaki dünyaca ünlü turizm merkezine uçuşlar her pazar günü İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan saat 13:40’ta, Ohrid’den İstanbul’a ise saat 15:00’da gerçekleşecek. Uçuşlar, Onur Air’in Airbus A320 uçaklarıyla düzenlenecek.

Ohrid uçuşlarının tanıtımı için yapılan basın toplantısında konuşan Onur Air Genel Müdürü Teoman Tosun, “Onur Air olarak uçulmayan yerlere uçmayı çok seviyoruz. Yeter ki bize küçük bir dürtü olsun. Tatilbudur.com bize bu dürtüyü, kuvveti verdi. TAV da destekledi. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Daha önce Çanakkale’de de bunu yaşadık, şimdi yüzde 90 dolulukla uçuyoruz. Kültürel mirasımızın çok fazla olduğu Ohrid için de aynı şekilde olmasını umuyorum” dedi.

TatilBudur.com CEO’su Cenk Angın “TatilBudur.com olarak 20. yılımızda sektöre ivme kazandıracak bir ilke ortak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İstanbul–Ohrid seferi, Türkiye’den Ohrid’e ticari anlamda yapılan ilk uçuş olması bakımından başta ülkemiz olmak üzere TAV, Onur Air ve bizler açısından son derece önemli bir projedir. Bu proje ile Balkanlara en çok Türk turist taşıyan tur operatörü olmayı hedefliyoruz. Yılda 23 sefer ile 22 adet haftalık tur düzenleyeceğiz. Bu uçuşlarla birlikte Türk turistlerin vizesiz olarak Makedonya, Arnavutluk, Karadağ, Bosna Hersek, Sırbistan ve Kosova olmak üzere altı ülkeye ekonomik fiyatlarla seyahat edebilmesini ve tatil yapabilmesini amaçlıyoruz” dedi.

TAV Makedonya Genel Müdürü Alper Ersoy “TAV olarak Üsküp ve Ohrid havalimanlarını 2010’da devraldık. Yürüttüğümüz tanıtım çalışmaları ve işbirlikleriyle o dönem Ohrid’de 36 bin olan yolcu sayısını 2017 itibariyle 155 bine çıkarttık. Hollanda, Belçika, İngiltere, İsrail, Polonya ve Sırbistan’dan sezonluk direk uçuşlarımız varken, bu sene Onur Air uçuşlarına ilaveten Estonya’dan da sezonluk uçuşlarımız olacak. Türkiye, Makedonya’ya en çok turist gönderen ülke konumunda bulunuyor. İki ülke arasında derin tarihsel ve kültürel bağlar var. Üsküp’e İstanbul’dan haftada 19 uçuş yapılırken, Onur Air ve Tatilbudur.com’un girişimiyle ilk kez Ohrid’e de direkt uçuşlar başlıyor ve bundan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

Ohrid gölü dünyanın en eski göllerinden biri ve Avrupa’nın dördüncü büyük gölü ve Avrupa’nın sayılı temiz su rezervlerinden bir tanesi. UNESCO tarafından koruma altında olan Ohrid, özgün mimarisi ve el sanatlarıyla öne çıkan, farklı kültürlerin yüzyıllardır uyum içinde yaşadığı kültürel açıdan zengin bir kent.

Türkiye’nin 6 şehri Ohrid’e bağlanıyor

Onur Air yolcuları İstanbul-Ohrid arasında direkt uçabilmenin yanı sıra Türkiye’de Adana, Alanya-Gazipaşa, Antalya, Çanakkale, İzmir ve Trabzon olmak üzere 6 şehre uygun fiyatlarla bağlantılı uçabilecek.

Makedonya’da yaşayan yolcuların yanı sıra, ülke sınırına çok yakın olan Arnavutluk’un yolcularına da hitap edecek uçuşların biletleri Onur Air’in web sitesi www.onurair.com, 0850 210 66 87 numaralı Onur Air Çağrı Merkezi ve yetkili satış acentelerinden satın alınabilecek.

1997’den bu yana geniş bir ürün ve hizmet yelpazesiyle hizmet veren Tatilbudur.com’un düzenlediği 7 gece-8 günlük Ohrid turları da 249 Avrodan başlıyor.