Türkiye ve Irak arasındaki tarifeli uçuş sayısı 116’dan 195’e yükseltildi

0
97
T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü ve Irak Sivil Havacılık İdaresini  temsil eden heyetler arasında 25 Eylül 2018 tarihinde Bağdat’ta ikili Sivil Havacılık Müzakereleri gerçekleştirilmiştir.
Sivil Havacılık Genel Müdür Vekili Bahri KESİCİ ve Irak Sivil Havacılık İdaresi Genel Müdür Vekili Ali Khalil IBRAHIM Başkanlıklarındaki heyetler arasında gerçekleşen görüşmelerde iki ülke arasındaki mevcut uçuş sayısının artırılması ve yeni güzergâhların belirlenmesi yönünde kararlar alınmıştır.
Daha önce haftalık 116 frekans olarak tanımlanmış olan yolcu uçuşlarının sayısı yüzde 70 oranında artırılarak 195 frekansa yükseltilmiş ve böylelikle Türk taşıyıcılarına yeni uçuş imkânları sağlanmıştır.
Trafik haklarına yönelik yapılan artışlarla İstanbul-Bağdat, İstanbul-Erbil, Antalya-Bağdat ve Antalya-Erbil noktaları arasındaki bağlantılar güçlendirilmiştir. Heyetler arasındaki görüşmeler sonucunda karara bağlanan diğer önemli gelişme ise başkent Ankara ve Bağdat arasında Türk taşıyıcılarına haftalık 7 frekans uçuş hakkı tanımlanması hususu olarak kayda geçmiştir

Kaynak:https://web.shgm.gov.tr/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here