Turkish Cargo’nun Yükselişi Tüm Hızıyla Devam Ediyor!

0
104

Turkish Cargo’nun Yükselişi Tüm Hızıyla Devam Ediyor!

Dünyanın en çok ülkesine uçan havayolu olan Türk Hava Yolları’nın kargo taşıma kapasitesi ile 122 ülkede 307 noktaya ulaşan ve buna ek olarak kargo uçağı filosu ile 85 destinasyona direkt kargo uçuşu gerçekleştiren Turkish Cargo, küresel hava kargo taşımacılığı veri hizmeti sağlayıcısı WorldACD verilerine göre, Ocak – Mayıs ayları arasında Çin hava kargo pazarı küçülürken, %10,7 lik bir büyüme kaydetti ve yükselen ivmesini sürdürdü.

Çin pazarında daha da büyümeyi hedefleyen Turkish Cargo, Çinli ekspres kargo devi ZTO ve Hong Konglu PAL Air ile kapıdan kapıya hizmetle özellikle küresel e-ticaret pazarına odaklanacak ve Global Kargo/Kurye şirketi olarak faaliyet gösterecek ortak bir girişime adım attı.

İstanbul Yeni Havalimanı’nın açılışı öncesi, “global ekspres taşımacılık” sektöründe taşları yerinden oynatacak bu anlaşma; sadece Türkiye’de değil, dünyada da geniş yankı uyandırdı.

Mevcut altyapısı ve gerçekleştirdiği yatırımlarla sürdürülebilir bir büyüme sağlayan Turkish Cargo, uçuş ağına eklediği yeni destinasyonlar ile dünyanın en hızlı gelişen hava kargo markalarından biri konumundadır. Başarılı hava kargo markası; geniş hizmet yelpazesini, operasyonel kabiliyetlerini Türkiye’nin eşsiz coğrafi avantajlarlarıyla birleştirerek her geçen gün başarı çıtasını bir basamak daha yükseltmeye devam ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here