Turkish Airlines Open 2014'ün kazananı Brooks Koepka

10
134

golf“Turkish Airlines Open 2014”ün kazananı Brooks Koepka

 

 

Avrupa’nın en iyi golfçülerini bir araya getiren ve daha ilk yıllarında golfün en heyecan verici turnuvalarından biri olarak addedilen “Turkish Airlines Open” geçtiğimiz dört gün boyunca büyük bir golf şölenine sahne oldu.

 

Turnuva takviminin finali; ‘Race to Dubai’ öncesinde önemli bir yer tutan, toplam 7.000.000$ ödüllü “Turkish Airlines Open 2014”, 13-16 Kasım tarihlerinde, Maxx Royal Otel – Belek, Antalya’da gerçekleştirildi.

 

PGA Avrupa Turu final serisinin 3.ayağı; Turkish Airlines Open’ı birincilikle tamamlayan Brooks Koepka, ödülünü Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu’nun elinden aldı. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın himayesinde düzenlenen turnuvada rakibi Ian Poulter’ı geride bırakarak şampiyon olan Amerikalı oyuncu, bu zaferini Turkish Airlines Open’a ilk katılışında elde etti.

 

Geçen yıl Challange Tour’da üç defa kazanarak European Tour’a geçiş yapan Koepka, turnuvanın kapanış raundlarında etkileyici bir performans sergiledi. 18’inci deliğe kadar gelen Poulter’ın güçlü performansına rağmen Koepka birinci gelmeyi başardı ve ilk European Tour liyakatını Antalya Montgomerie Maxx Royal Golf Club’da ele geçirmiş oldu.

 

Koepka “Bu kesinlikle kariyerimin şu ana kadarki doruk noktası, burada kazanmış olmak benim için çok özel. Uzun bir süredir kapıya vurup duruyordum, sonunda bu kapıdan geçmek gerçekten çok güzel bir his.” dedi.

 

Koepka’nın zaferi turnuvayı ilk kazanan oyuncu, Victor Dubuisson’un 2013 zaferini takip ederken turnuva bu yönüyle özellikle de yeni yeteneklerin kendilerini ispat ettikleri European Tour’un başlıca etkinliklerinden biri olduğuna işaret ediyor.

 

Turnuva sıralamasındaki ilk 60 oyuncu, Birleşik Arap Emirlikleri’ne giderek European Tour sezonunun son etkinliği olan DP World Tour Championship’e katılacak.

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, “Sporun daimi destekçisi Türk Hava Yolları olarak, golfü sponsorluk stratejilerimiz içerisinde farklı bir yere konumlandırdık. Türkiye Golf Federasyonu ve Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile birlikte hayata geçirdiğimiz “Turkish Airlines Open” golf turnuvası, bu eksenli gelişecek faaliyetlerimizi sağlıklı sürdürebilmemiz açısından efektif bir zemin oluşturdu. Bu sene ikincisi gerçekleştirilen turnuvada önümüzdeki yıl da isim sponsorluğumuzu sürdüreceğiz. Türk Hava Yolları markasıyla tüm dünyaya lanse edilen turnuva, Türk Hava Yolları’nın golf sporuna verdiği desteğin vurgulanması, küresel ölçekte Türkiye’nin ve özellikle de Antalya’nın önemli bir golf merkezi olarak addedilmesi açısından oldukça önemli.” dedi.

 

2014 yılında sadece profesyonel golf ile yetinmeyen Türk Hava Yolları,  amatör golf etkinliği, “Turkish Airlines World Golf Cup”ı da golfle amatör düzeyde ilgilenenler için hayata geçirdi. Bu yıl ikincisi düzenlenen Turkish Airlines World Golf Cup, ilk kez 2013’te, dünyanın 12 farklı noktasında düzenlendi. Geçen yıl, Antalya’da gerçekleşen büyük finalde Çin’den Han Liang birinciliğini ilân etmiş, ödül olarak da Turkish Airlines Open 2013 kapsamında düzenlenen Pro-Am turnuvasında golf sporunun yaşayan efsanesi Tiger Woods ile Pro-Am oynama hayalini gerçekleştirmişti.

 

İngiltere, Japonya, Güney Kore, Amerika, Endonezya, Almanya, Fransa ve Arjantin’in de içinde yer aldığı 35 farklı ülkedeki 50 destinasyonda gerçekleştirilen amatör turnuva serisine, iş dünyasından golf sporuna gönül vermiş üst düzey temsilcilerin de katılımı gözlendi. Tamamı süresince 3.000’in üzerinde golf severin mücadele ettiği turnuvanın final serisinde her bir destinasyondan 2 finalist yer aldı. 9-16 Kasım tarihlerinde 100 katılımcı ile Belek, Cornelia Golf Club’da gerçekleşen ‘Büyük Final’ keyifli görüntülere sahne olurken 10-11 Kasım’da düzenlenen Final Turu’ndaki ilk 10, 7,000,000$ ödüllü Turkish Airlines Open 2014’de oynama hakkına sahip oldu.

 

İki kez ‘Majör Şampiyonluk’ elde etmiş Martin Kaymer ve son Race to Dubai Şampiyonu Henrik Stenson gibi dünyanın önde gelen golf oyuncuları ile birlikte mücadele etme şansını yakalayan amatör oyuncular bu sayede hayallerini gerçekleştirerek benzersiz bir tecrübe yaşadılar.

 

 

Malezya Havayollarına ait uçağın Enkazı kaldırılıyor!   Ukrayna’nın doğusunda 17 Temmuz’da düşen Malezya Havayollarına ait uçağın enkazının kaldırılmasına başlandı. Doğudaki Rus yanlısı ayrılıkçıların kontrolündeki Donetsk’in Grabovo kasabasında temmuz ayında düşen yolcu uçağının enkazı, Hollandalı uzmanlar ve Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) Özel Gözlem Misyonu üyelerinin gözetiminde vinçlerle kamyonlara yüklendi. Hollandalı uzmanların
18h
17
Libya Mitiga Havalimanı Kapalı mı? Mitiga havalimanı yakınında çatışmalar yoğunlaştı. En az 3 ölü var. Çatışmalarda uçaksavarlar kullanıldı. Mitiga havalimanının kapandığı iddia ediliyor.
18h
2
Son 20 yılda dünyada öldürülen gazeteciler   Son 20 yılda dünyada öldürülen gazetecilerin bölgelere göre dağılımı. (Reuters)
21h
1
Dhmi̇ 2.Koordi̇Nasyon Toplantisi EsenboğA’Da Yapildi   Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü’nün 2014 yılı 2. koordinasyon toplantısı, Esenboğa Havalimanı’nda yapıldı.   Esenboğa Havalimanı Başmüdürlüğü’nün ev sahipliği yaptığı ve iki gün süren toplantıya DHMİ Genel Müdürü Orhan Birdal, Genel Müdür Yardımcıları Mehmet Ateş, Mehmet Karakan ve Celal Özuğur ile DHMİ Genel Müdürlüğü Daire Başkanları, Havalimanları Başmüdür ve müdürler
   
21h
8
Air France Birmingham’a acil iniş yapmak zorunda kaldı Cityjet tarafından gerçekleştirilen AF1117 seferi  Avro RJ85 Birmingham üzerinde turlayarak alçalıyor şu anda. Son yaklaşmada olan uçağın acil iniş sebebi çatlak cam olduğu bilgisi ulaştı.  Uçak sağ salim indi ve 80 nolu park pozisyonunda şu an.
21h
31
Ukrayna’da düşen MH17 ‘ye ait en son yayınlanan video © Photo: REUTERS/Maxim Zmeyev Ukrayna’da düşen MH17 ‘ye ait en son yayınlanan video İZLEMEK İÇİN 1h Airportist “Güncel Havacılık Haberl… 4 Dusseldorf-Zonguldak Seferi Ankara’ya indi Olumsuz hava kosullari nedeniyle bugunku Germania ST6310  Dusseldorf-Zonguldak seferindeki ucak Trabzon havalimanimiza inis gerceklestiremeyerek Ankara’ya divert etmistir. Yolcular sirket tarafindan verilen otobusl
21h
27
PPL- A ( Hususi Pilot Lisansı ) için neler gerekir?   PPL(A) Uçak Hususi Pilot Lisansı KURSUN AMACI Hususi pilot lisansı (PPL(A)) almak isteyen kişiye, görerek uçuş şartları altında emniyetle uçuş yapabilmesi için, uluslararası standartlarda eğitim vermektir. PPL(A) sahibi pilot ticari olmayan uçuşlarda ücret almaksızın herhangi bir uçağın pilotu veya yardımcı pilotu olarak uçabilir. KURSA KATILMA ŞARTLARI Sağlık Raporu (SHGM Tarafından Yetkilend
21h
2
Uçakta Wi-Fi erişimine talep artacak     2011 yılında uçakta Wi-Fi bağlantı hizmetini başlatan Emirates Havayolları, bugüne kadar yarım milyondan fazla yolcuyu uçuş sırasında internete bağladıklarını açıkladı. “Akıllı mobil cihazları taşıyanların sayısı arttıkça uçakta Wi-Fi erişimine talep de artacak.” diyen Emirates HavayoluBaşkanı Tim Clark, bunu bir gelir kanalından çok bir hizmet ve Emirates’e katma değer sağlayan bir parça ola
21h
2
Fas Yıldızı Royal Air Maroc  önümüzdeki aylarda ilk iki b787  Dreamliner uçağını teslim alacak. Royal Air Maroc , Akdeniz bölgesi ve Kuzey Afrika’daki ilk Dreamliner operatörü olacak. 1h Airportist “Güncel Havacılık Haberl… 4 Dusseldorf-Zonguldak Seferi Ankara’ya indi Olumsuz hava kosullari nedeniyle bugunku Germania ST6310  Dusseldorf-Zonguldak seferindeki ucak Trabzon havalimanimiza inis gerceklestire
21h
2
THY, “Uçak Çevrim Yönetimi” sistemini devreye soktu     THY, ‘Uçak Çevrim Yönetimi’ sistemini devreye soktu. Sistemle, bir uçağın kapı açıp kapatana kadarki bütün süreçleri online olarak takip edilecek Türk Hava Yolları (THY) Atatürk Havalimanı’ndan (AHL) gerçekleştirdiği uçuş opersyonlarındaki hizmet kalitesi ve müşteri memnuniyetini artırmak için ‘Uçak Çevrim Yönetimi’ sistemini devreye soktu. Alt yapı hazırlıklarının tamamlanmasının ardından de
1d
4
Dusseldorf-Zonguldak Seferi Ankara’ya indi Olumsuz hava kosullari nedeniyle bugunku Germania ST6310  Dusseldorf-Zonguldak seferindeki ucak Trabzon havalimanimiza inis gerceklestiremeyerek Ankara’ya divert etmistir. Yolcular sirket tarafindan verilen otobuslerle havalimanimiza tasinmaktadir. Su an gorevliler havalimanında beklemektedir.
1d
60
Pegasus Hava TaşImaciliğI A.ş. İş İLanlari   Yönetim Sistemleri AsistanıPEGASUS HAVA TAŞIMACILIĞI A.Ş. İstanbul Anadolu Yakası Yeni Üs Bakım MühendisiPEGASUS HAVA TAŞIMACILIĞI A.Ş. İstanbul Anadolu Yakası Yeni EKİP TAHSİS UZMAN YARDIMCISIPEGASUS HAVA TAŞIMACILIĞI A.Ş. İstanbul Anadolu Yakası 16.11.2014 İş AnalistiPEGASUS HAVA TAŞIMACILIĞI A.Ş. İstanbul Anadolu Yakası 16.11.2014 DispatcherPEGASUS HAVA TAŞIMACILIĞ
1d
100+
TAV Personel Alımı İş İlanları 2014   Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı Satış Şefi İzmir BTA Havalimanları Yiyecek ve 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here