Türk Hava Yolları Bursa Bilim Şenliğine Davetlisiniz

0
85

Türk Hava Yolları’nın isim sponsorluğunda 6-7-8 Mayıs’ta düzenlenecek Bursa Bilim Şenliği’ne davetlisiniz!

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve BEBKA tarafından Bursa Bilim Teknoloji Merkezi’nin ev sahipliğinde, bu yıl Türk Hava Yolları’nın ana sponsorluğunda 6-7-8 Mayıs tarihlerinde Merinos Park’ta gerçekleştirilecek THY Bursa Bilim Şenliği’ne Türkiye’nin dört bir yanından proje yağıyor. Bu yıl 5.’si gerçekleştirilecek olan Bilim Şenliği kapsamındaki ‘Proje Yarışması’na Bursa,İstanbul, Samsun, Mersin, Ankara, Bitlis gibi Türkiye’nin 15 farklı ilinden 200 başvuru yapıldı. Bu yıl ikincisi düzenlenen proje yarışmasının konsepti ‘Bilim ve Teknoloji’ olarak belirlendi.

thy_bursa bilm şenliğiBursa Bilim Șenliği, bilim severlerin proje sergileri, mesleki yönlendirme – atölye stantları, bilim gösterileri ve bilimsel birçok aktiviteyi bir arada sunarak halkımızın bilime ilgisini arttırmayı amaçlamaktadır.

Türk Hava Yolları Bursa Bilim Șenliği 2016’ün ana teması “Çevre ve Enerji “olarak belirlenmiștir. Yenilenebilir enerji üretimine, geri dönüşüme, enerji depolama sistemlerine, çevre bilincine vurgu yapan atölye çalışmaları ile hem bilime hem de çevre bilincine farkındalık sağlanmış olacaktır.

Türk Hava Yolları Bursa Bilim Şenliği kapsamında gerçekleştirilecek olan proje yarışmasına ilişkin bilgi veren Bilim Teknoloji Merkezi Genel Koordinatörü Rıfat Bakan, projelerin (5-9 yaş) minik mucitler, (10 -13 yaş)çocuk mucitler, (14 -17yaş ) genç mucitler, (18 yaş ve üstü) usta mucitler olarak 4 farklı kategoride değerlendirileceğini söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here