THY “Kabinde Uzmanlaşma Eğitim Programı” ile Mükemmel Hizmet Kalitesi Hedefliyor

0
380

Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi ve Uçuş Eğitim Akademisi işbirliğinde, Türk Hava Yolları çatısı altındaki kabin ekiplerinin kişisel ve mesleki yetkinliklerinin güçlendirilerek hizmet mükemmelliğinin arttırılması hedefi doğrultusunda “Kabinde Uzmanlaşma Eğitim Programı” tasarlandı. İlgili program, 3-4 Ekim 2016 tarihlerinde Türk Hava Yolları’nın Gisad ve Uçuş Eğitim Akademisi yerleşkelerinde gerçekleştirilen törenlerle başladı.

Açılış törenlerine, Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı İlker AYCI,  Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel KOTİL’in yanı sıra Uçuş İşletme Genel Müdür Yardımcısı Levent YILMAZ, Havacılık Akademisi Başkanı Doç. Dr. Kemal YÜKSEK, Uçuş Eğitim Akademisi Başkanı Sedat ŞEKERCİ, Kabin Hizmetleri Başkanı Nevin ÇOLAK ve ilgili diğer yöneticiler iştirak etti.

Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi ve Türk Hava Yolları Uçuş Eğitim Merkezi bünyesindeki uzman eğitmen kadrosu tarafından belirlenen ve verilecek olan eğitim programındaki dersler sınıf ve online ortamda sağlanacak. Bu eğitimlerin amacı, yolcuya yönelik hizmet kalitesini maksimum düzeye taşıyacak olan davranış modellerini ölçümleyerek pekiştirmek, aynı zamanda verilecek güncel bilgilerle kabin ekibini her alanda donanımlı hale getirmek.

Eğitim programı hakkında bilgiler veren ve kabin hizmetinden beklentilerini dile getiren Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı İlker AYCI, konuşmasının ardından kabin ekibi tarafından merak edilen soruları yanıtladı. Törende konuşma yapan Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanvekili ve Genel Müdürü Doç. Dr. Temel KOTİL ise sözlerini: “2023 vizyonu doğrultusunda 120 milyon yolcu hedefimiz var. 10 küsür yıldır oluşturduğumuz strateji kapsamında her noktaya uçmayı hedefliyoruz. Bu bakımdan biz Türk Hava Yolları olarak büyüyemeye devam edeceğiz. Çok başarılı olduk ve bu başarının altında kabinin önemi büyük. Bu bakımdan bu eğitim programını en iyi şekilde değerlendirmenizi temenni ediyorum.” şeklinde dile getirdi.

Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi Başkanı Doç. Dr. Kemal YÜKSEK konuşmasında: “Eğitimin temel amacı doğru bilgilerin doğru kitleye aktarılmasıdır. Şirketimiz 2023’te çok ileri noktalarda olacak. Bu program esasında böyle bir hedefi amaçlıyor. Hepinize başarılar diliyoruz.” sözlerini sarf etti. Türk Hava Yolları Kabin Hizmetleri Başkanı Nevin ÇOLAK ise, her uçuşta aynı standardı yakalamak için uğraş verildiğini ve tüm kabin personelinin bu eğitimleri dönemsel olarak alacağını ifade etti.

Açılış törenlerinin ardından program, Kurumsal Oryantasyon Eğitimi ile devam etti. Kabin personeli, dönemsel olarak planlanmış olan eğitimleri 2016-2017 yılları arasında almaya devam edecek.

2_aeroportist

3_aeroportist

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here