THY İvano-Frankivsk Seferleri İptal

0
131

thy superman ucak görseli (2)İvano-Frankivsk Havaalanı iniş pistlerinin tamiratı iki ay sürebileceğini için seferler 1 Temmuz’a kadar iptal edildi.

Türk Havayolları İstanbul – İvano-Frankivsk seferlerini, İvano-Frankivsk havalimanının sınırlamaları yüzünden 1 Temmuz tarihine kadar iptal etti.

Avianews.com haber sitesinin haberine göre İvano-Frankivsk havalimanı, yüzeylerini inceleyen komisyonun tetkiki sonucunda pistlerde çatlak ve beton soyulması gözlemlediğini THY’ye bildirdi.

Komisyonun raporuna göre İvano-Frankivsk havaalanında günde en fazla on sefer gerçekleştirilebilirken seferi yapacak uçağın ağırlığının da 50 tonu geçmemesi gerekiyor.

Haber sitesinin kaynağına göre bu kısıtlamalar İstanbul – İvano-Frankivsk seferlerinde kullanılan Airbus A319 tipi uçakların kullanılmasını olanaksız kılıyor.

Havaalanı yetkilileri iniş pistlerinin tamiratı iki ay sürebileceği için seferlerin 1 Temmuz’a kadar iptal edildiğini bildirdi.

Türk Hava Yolları, 30 Mart tarihinden itibaren Ukrayna’da 7’inci uçuş noktası olan İvano-Frankivsk’e sefer gerçekleştirmeye başlamıştı.